Кабмін вирішив вивести з обігу паспорти у формі «книжечки

Кабінет міністрів схвалив проєкт закону «Про паспорт громадянина України у формі книжечки». Відповідне рішення ухвалене на засіданні уряду 12 серпня.

Про це повідомив у своєму Telegram народний депутат із фракції “Європейська Солідарність” Олексій Гончаренко.

Проєкт передбачає поступове виведення паперових паспортів з обігу та заміну їх на пластикові картки.

Вкрали паспорт і взяли кредит. Що робити?
Згідно з проєктом закону, термін дії паспорта становить:

для осіб віком від 16 до 25 років – до дня досягнення особою 25-річного віку;
для осіб віком від 25 до 45 років – до дня досягнення особою 45-річного віку за умови, що до дня набрання чинності цим законом до паспорта вклеєно нову фотокартку після досягнення особою 25-річного віку, а в разі коли паспорт було оформлено у період після досягнення особою 25-річного віку до дня досягнення нею 45 років, – фотокартку під час оформлення паспорта;
для осіб віком від 45 років – безстроково за умови, що до дня набрання чинності закону до паспорта вклеєно нову фотокартку після досягнення особою 45-річного віку, а в разі коли паспорт було оформлено після досягнення особою 45-річного віку, – фотокартку під час оформлення паспорта.
Таким чином, під час наступного вклеювання нового фото, паспорт у формі книжечки будуть заміняти на пластикову картку. Нові паспорти будуть видавати лише у формі пластикових карток.

Чтайте також:  COVID-19: в Україні знову оновили правила поділу на зони карантину

Довідка:
Кабінет Міністрів пропонує посилити відповідальність за підробку паспортів, свідоцтв про шлюб та інших документів, що засвідчують особу і громадянство. Уряд вніс до Верховної Ради відповідний законопроект №3946.
Паспорт можуть визнати недійсним з різних причин. Найпоширенішими залишаються: знищення паспорта, його втрата і смерть власника. Також документ анулюють, якщо він був зіпсований, вилучений, вкрадений, або ж людина справив обмін документів (наприклад, замінила паспорт-книжечку на ID-карту).