Які вимоги поліцейських можна не виконувати при зупинці авто.

Експерти розробили чотири ситуації, в яких найчастіше правоохоронець може перевищити свої повноваження при залишенні автомобіля. 

Перевірка водія на алкогольне сп’яніння. Співробітник поліції, якщо у нього є підстави вважати, що водій перебуває в стані алкогольного або наркотичного сп’яніння, може запропонувати йому пройти в службовий автомобіль.

Автомобіліст, якщо не відчуває за собою жодної провини, не зобов’язаний виконувати цю вимогу.

Водій також може відмовитися дихати в алкотестер, якщо поліцейський йому це запропонує.

Але відмовитися пройти огляд на стан алкогольного сп’яніння в медичному закладі він не може.

Якщо ви не довіряєте результатам алкотестера, то тоді попросіть співробітника поліції відвезти вас на огляд в медустанову.

Вимога відкрити і розвантажити для огляду багажник авто. Витягувати свої речі звідти ви точно не зобов’язані. Якщо поліції потрібно, нехай самі розвантажують і завантажують назад. Але при двох свідках і з протоколом.

Чтайте також:  Двоє неповнолітніх побили 12-річну дівчину: школярка у лікарні, її мати розповіла подробиці

Автомобілісти мають повне право вести відеозйомку дій поліції. Потрібно мати докази на свій захист, якщо раптом поліцейські порушать закон. Тому поліцейські не можуть вимагати припинити відеозйомку, не маючи на це законних підстав.

13 липня Верховна Рада ухвалила за основу законопроєкт №2695, який передбачає посилення покарання за керування транспортними засобами в стані алкогольного сп’яніння.

Штрафи: водіїв пропонують карати 3400 грн штрафу або позбавленням прав на строк до 6 місяців. (Зараз – 255 гривень або громадські роботи на 40 годин).
За повторну протягом року їзду без ременя безпеки або мотошлема (для мотоциклістів) пропонується заарештовувати на строк від 5 до 10 діб або позбавлення прав на строк від 3 до 10 діб.
За водіння в нетверезому стані – штрафи в розмірі 10 200 гривень з позбавленням прав на один рік.
Повторне протягом року порушення спричинить 20 400 гривень штрафу з позбавленням прав на три роки або адміністративний арешт на строк 10 діб.
Якщо водій протягом року вчинить правопорушення втретє – йому загрожує штраф 40 800 гривень з позбавленням прав на 10 років або арешт на 15 діб (теж з позбавленням прав).
Вживання алкоголю або наркотичних речовин після ДТП і до медичного огляду спричинить 20 400 гривень штрафу або арешт на 15 діб з позбавленням прав на строк до трьох років.

Чтайте також:  “Скинув мене зі сходів”: відома українська акторка розповіла про пережите насильство у сім’ї (відео)