До яких нововведень потрібно готуватися українцям
Стало відомо, як можуть змінитися тарифи на комунальні послуги в майбутній опалювальний сезон
За словами заступника голови Міністерства розвитку громад і територій Наталії Хоцяновської, всім підприємствам з теплопостачання потрібно провести перегляд діючих тарифів на новий опалювальний сезон.
Також вони повинні сформувати нові розцінки на теплову енергію, послуги з постачання теплової енергії та постачання гарячої води, після чого їх затвердять на місцевому рівні.
Основною складовою в тарифі на теплову енергію залишається природний газ. І від вартості витрат на його придбання залежить подальший розмір тарифу, якщо враховувати, що ціна блакитного палива займає 80-85% в структурі тарифу на виробництво теплової енергії для побутових споживачів.
Зазначається, що нові тарифи на опалення для українців стануть відомі наприкінці серпня.
Хоцяновська зазначила, якби теплові підприємства заклали в тариф ціну газу на рівні 2300 гривень, то це б означало істотне зниження розцінок на опалення. Але після запуску ринку газу вартість палива перед початком опалювального сезону може зрости.
Мінрегіон розробив рішення щодо закладення в тариф не мінімальної, а середньої вартості газу, яка була в минулому році. Її величина-4 048 грн, тому цю вартість газу підприємства і будуть закладати в структуру тарифів.
“Тому, можемо вже сказати, що на наступний опалювальний сезон 2020-2021 року тарифи для споживачів будуть знижені», – додала заступник голови профільного міністерства.
У бюджеті на поточний рік закладено 47,6 млрд гривень на субсидії. У минулому ж році ця сума становила 46,4 млрд.
Середній розмір субсидії був близько 1200 грн, пільги – 750 грн. Але українцям рано розслаблятися, оскільки потенційних пільговиків будуть ретельно перевіряти, а ті українці, які приховують свої доходи, ризикують залишитися без субсидій.
Як відомо, тепер українцям після запуску ринку газу краще за котируванням блакитного палива на європейських біржах. Після 1 серпня тепер ціни будуть ринковими, тобто розраховуватися в залежності від котирувань на європейських хабах. Тому для побутових споживачів щомісяця буде новий тариф.
З 1 серпня тариф на газ для простих українців зріс до 3,24 грн/кубометр з ПДВ і без урахування вартості розподілу (доставки).
Крім цього, виріс на 6% тариф на електроенергію для непобутових споживачів.