Тільки що! Фатальний прогноз для Лукашенка, Бацька не чекав: Білоруси у легкому шоці

Лукашенка неможливо вмовити не використовувати силу – каже Ігор Козловський

Для Олександра Лукашенка зараз головне завдання – не допустити розбудови громадянського суспільства в Білорусі. Тому Лукашенко формуватиме заходи у свою підтримку, щоб створити конфлікт між різними групами населення, щоб сказати, що ці люди, які бігають з квітами і червоно-білими прапорами, “є ворогами квітучої чистої охайної Білорусі”.

Це також може стати механізмом придушення масових протестів у Білорусі. Про це в інтерв’ю журналу “Країна” заявляє історик і філософ Ігор Козловський.

“Думаю, що Білорусь на початку шляху. Вони задовго жили з Лукашенком поруч. І цей режим увійшов у їхню свідомість, бо переважна більшість людей і там – це люди простих побутових потреб.

Ті ж активні люди, які вийшли на вулиці Білорусі, все-таки ще не мають бачення того, якою повинна бути Білорусь без Лукашенка.

Вони вимагають справедливості і милосердя. Це дві сторони Бога у будь-якій релігійній системі. Милосердя – первинне, справедливість вторинна, бо для справедливості потрібен суд і винесення рішення. Білоруси вийшли саме з вимогою справедливості і милосердя. Вони хотіли б справедливих виборів і милосердя по відношенню до них, до політв’язнів, тих, кого катували, били, знущалися. Все. А далі що? У них немає перспективного бачення ситуації. Немає програми на майбутнє, немає руху.
Він, безумовно, буде з’являтися. Ми зараз бачимо з цих масових акцій протесту, як поступово народжується громадянське суспільство – те, чого не було, що Лукашенко знищував протягом свого диктаторського перебування у владі. Бо для тиранії зріле громадянське суспільство є вироком.

Чтайте також:  Сім'ям жертв катастрофи АН-26 почнуть виплачувати компенсації після 15 жовтня - Уруський.

У білорусів ще немає моральних авторитетів, немає лідерів, у них немає бачення майбутнього, і це є козир для Лукашенка.

Сама особистість Лукашенка – патологічна. Він – нарцис. Нарцис не вміє любити нікого, навіть самого себе. Він може тільки постійно віддзеркалюватися в очах інших. Він хотів би, щоб його любили. Дуже часто говорить: “Мене не люблять на Заході, але полюблять”. Йому потрібна ця зовнішня любов, він не розуміє, що таке любов внутрішня. Йому потрібні різні ритуальні рухи. Любов для нього пов’язана зі страхом: його повинні боятися.

До того ж він соціопат. Недаремно ж він любить дивитися на страти. Білорусь єдина держава в Європі, яка ще має смертну кару. До речі, як і ДНР. Це характерно для тоталітарних систем. Лукашенко любить дивитися, як цей вирок виконується, як людей страчують. Це якраз характеристика його соціопатії, – зазначає він.

Чтайте також:  “Починаються проблеми” Шмигаль зробив тривожну заяву, майже не помітять. “Передвісники кризи”

Cитуація простистояння в Білорусі може обернутися великою кров’ю – не виключає Ігор Козловський.

“Білоруське суспільство не готове до такої крові. Вони зараз виходять на вулиці з кульками, квітами і прапорцями й радіють від того, що вони такі мирні. Але для диктатора, як для людожера, – вони просто їжа. Він озброєний зубами на всіх рівнях – правоохоронна система у нього, військові. А тут люди з кульками в літніх сарафанчиках. Це їх можна їсти. Для нього зараз головне завдання – не допустити розбудови громадянського суспільства.