Глобальна економіка зможе впоратися з наслідками епідемії коронавірусу – МВФ

Головне сьогодні – це допомогти в обмеженні поширення коронавірусу, наголосили у фонді

Наслідки поширення коронавірусу будуть досить серйозними, але світова економіка зможе з ними впоратися, вважає директор департаменту стратегії, політики і аналізу Міжнародного валютного фонду (МВФ) Мартін Мюлейзен, передає DW.

Тривале зростання світової економіки і високий рівень зайнятості населення дозволять створити певний заділ проти дуже слабкої економічної активності протягом наступних місяців через пандемію коронавірусу, вважає експерт. На думку Мюлейзена, кризова ситуація настала в момент, коли світова економіка готова до потрясінь, а фінансові інститути перебувають в «кращій формі», ніж вони були до світової економічної кризи в 2008 році.

Він підкреслив, що головне сьогодні – це допомогти в обмеженні поширення коронавірусу.

«Потрібно зробити так, щоб в якийсь момент з’явилася впевненість у тому, що шок буде тимчасовим, а наслідки не триватимуть кілька місяців», – вважає він.

Чтайте також:  Після вихідних євро стрімко здорожчало: курс валют на 1 серпня

Він також додав, що центробанки і уряди держав повинні координувати заходи, що вживаються. Раніше Мартін Мюлейзен заявив, що в разі серйозного спаду, викликаного COVID-19, МВФ може надати кошти в розмірі до $50 млрд для екстреного фінансування початкових заходів у відповідь в країнах з ринком, що формується і країнах, що розвиваються.