Пішла з життя відома українська соціологиня Ірина Бекешкіна

Їй було 68 років

Померла Ірина Бекешкіна – відома українська соціологиня, директор Фонду «Демократичні ініціативи». Їй було 68 років.

«Жодного дня вона не могла обійтись без роботи, завдяки чому відбулися безліч регулярних найактуальніших опитувань, які сприяли розвитку демократії та справедливості в Україні. Вона встигла сама відчути повагу і високу оцінку роботі, яка стала сенсом її життя, не тільки від колег, а й від простих співгромадян. Вона ще встигла побачити своє ім’я, яке включене у березні 2020 року за версією журнала НВ в топ-100 найбільш успішних жінок України. Своєю науковою репутацією дуже дорожила і завдяки чому до результатів її наукових досліджень всі прислуховувалися, данним екзит-полів довіряли…», – розповіли колеги.
Ірина Бекешкіна – український соціолог, фахівець в області політичної та електоральної соціології.

Чтайте також:  Названо причину гігантського вибуху в порту: декілька будинків злетіли у повітря, багато загиблих

Закінчила філософський факультет Київського державного університету імені Т. Г. Шевченка та аспірантуру Інституту філософії АН УРСР. Кандидат філософських наук.

З 1996 року – заступник директора Фонду «Демократичні ініціативи», з 2001 року – його науковий керівник. Науковий редактор бюлетеня «Політичний портрет України» фонду «Демократичні ініціативи». Фонд «Демократичні ініціативи», який вона очолює, одним з перших після проголошення незалежності України став проводити екзит-поли під час виборів. Екзит-пол, проведений «Демократичними ініціативами» під час президентських виборів 2004 року, показав масштабні фальсифікації на виборах і став одним з каталізаторів «Помаранчевої революції».

Розробила структурну модель особистості як об’єкта комплексного дослідження і концепції електоральної поведінки, його особливостей в Україні.

Автор понад 100 наукових робіт і великої кількості публіцистичних публікацій.

Під час Євромайдану виступила з різкою критикою «авторитарного режиму» Віктора Януковича і напророкувала громадянську війну в разі натиску правоохоронців на опозицію.

Чтайте також:  Собака приніс у село людську ногу (ВІДЕО)