Німеччина не дозволить іноземцям скуповувати компанії, які різко подешевшали через епідемію

Німеччина захистить свої компанії від поглинання іноземними інвесторами, заявили в п’ятницю два представники політичної верхівки після того, як вартість німецьких компаній обвалилася через пандемію коронавірусу, передає Reuters.

Міністри вже пообіцяли підприємствам підтримку ліквідністю і вжили заходів, що дозволяють скорочувати робочі години замість звільнення працівників. У понеділок кабінет міністрів повинен прийняти рішення про подальші заходи підтримки.

Німецький індекс «блакитних фішок» DAX, в який входять 30 найбільших корпорацій країни, що торгуються на біржі, за останній місяць впав більш ніж на третину.

Це підвищило ризик того, що іноземні компанії почнуть скуповувати конкурентів за низькою ціною.

«Ми уникнемо скупки німецьких підприємств і промислових концернів. Не може бути ніяких табу. Тимчасова і обмежена державна підтримка, а також участь і поглинання можливі», – сказав міністр економіки Петер Альтмайєр.

Чтайте також:  Заміняв їжу перекусами: у 17-річного юнака з Львівщини утворилася дірка в шлунку

Найбільше постраждали автомобільні компанії: акції Daimler, Continental і Volkswagen знизилися на 44-48% за останні чотири тижні.

Маркус Седер, прем’єр-міністр Баварії, де базуються такі важковаговики ринку, як Siemens і BMW, погодився з цим підходом.

«Якщо більша частина економіки Баварії та Німеччини виявиться в чужих руках після закінчення цієї кризи, то це не тільки криза здоров’я, а й глибока зміна світового економічного порядку», – сказав він.

Німецький журнал Der Spiegel повідомив в п’ятницю, що Берлін розглядає можливість створення фонду в 500 млн євро для підтримки компаній, що переживають труднощі з виплатами кредитів.

Ще одним з варіантів є «фонд солідарності» у розмірі 40-50 млрд євро для самозайнятих і підприємств з кількістю зайнятих менше 10 осіб, який міг би допомогти їм купити матеріали, оплатити оренду і лізинг. Деталі цієї програми повинні бути оприлюднені в вихідні.

Чтайте також:  Як борються з поширенням коронавірусу в різних країнах світу

Станом на 20 березня у Німеччині кількість випадків зараження перевищила 15 320, від наслідків захворювань померли 47 осіб.