Скільки триватиме карантин через коронавірус: епідеміолог з Італії назвав терміни

Обмежувальні заходи у світі через коронавірус можуть тривати до літа, а проведення таких масових дійств, як футбольні матчі на стадіонах, взагалі будуть заборонені до жовтня.

Такий прогноз зробив всесвітньо відомий епідеміолог П’єрлуїджі Лопалько, який очолює оперативну групу Апулії, в інтерв’ю La Republica.

“До жовтня, я думаю, що буде неможливо повернути людей на стадіони. Я прогнозую, що обмежувальні заходи триватимуть принаймні до літа. Заходи можуть бути пом’якшені, й ми повернемося до роботи, зможемо виходити, але все повинно бути зроблено дуже спокійно і обережно”, – зазначив професор.

Разом з тим, він зазначив, що точно сказати, коли пандемія пройде свій пік, неможливо, адже поки статистика коливається.

“Через два-три дні після того, як ми побачимо поступове зниження кривої, ми зможемо сказати, що пік досягнуто. Зараз немає сенсу робити прогнози: прогнозні моделі на Covid19 сьогодні схожі на прогноз погоди.

Чтайте також:  Порошенко витратив майже $3000 за тиждень на рекламу в Facebook

Вони працюють на 24 години, вони хороші для 48, але вже після 72 годин вони вже не надійні, на карту поставлено так багато змінних, які не дозволяють прогнозувати точно”, – говорить Лопалько.

Разом з тим він зазначив, що обмежувальні заходи, які вживаються для стримування інфекції, можуть врятувати безліч людей. За його словами, уповільнення поширення коронавірусу вже відбулося і незабаром можна буде побачити ще одне.

Також епідеміолог підкреслив, що люди повинні дбати не про те, коли закінчиться пандемія, а як саме.

“Ми повинні сподіватися, що вершини не буде, і що все це буде тривати якомога довше. Тільки так, розтягуючи епідемію в часі, ми зможемо бути впевнені, що вилікуємо максимальну кількість людей”, – сказав Лопалько.

Для підтвердження своїх слів він навів приклад пандемії іспанського грипу, яка в ХХ столітті забрала життя до 100 млн людей.

Чтайте також:  Уряд придумав, як зацікавити роботодавців працевлаштувати осіб з інвалідністю

“Covid дуже схожий на ту хворобу, яка між 1918 і 1920 роками призвела до того, що 500 млн захворіли і 50-100 млн загинули. Так само було б сьогодні, якби у нас не було інтенсивної терапії і якби ми не вжили рішучих заходів з обмеження інфекції.

Все може тривати місяць, і ми залишимо після себе 100 мільйонів смертей. Ми ніколи не зможемо прийняти такий жах, правда?” – пояснив необхідність тривалого перебігу пандемії професор.