Банкіри наполягають на завершенні кредитних канікул

Вони пояснюють це тим, що підприємства не обслуговують кредити

Банкіри наполягають на завершенні надання «кредитних канікул» у зв’язку з необхідністю проведення оцінки кредитного портфеля. Про це йшла мова в ході круглого столу, проведеного «Фінансовим клубом», передає Інтерфакс-Україна.

«Далі тягнути з канікулами й із цим станом, коли ніхто не розуміє, що відбувається, напевно, не варто. Другі, треті, четверті кредитні канікули для одних і тих самих, які не працюють, не обслуговують і не мають перспектив, – це, напевно, несвоєчасно й недоречно», – сказала начальник управління макропруденційної політики та досліджень департаменту фінстабільності Первін Дадашова.

Вона підкреслила, що НБУ підтримує надання кредитних канікул, оскільки вони сприяють виходу позичальника з кризи, проте наполягає на необхідності поділу позичальників на тих, що обслуговують і не обслуговують кредит, з метою розуміння реального обсягу неробочих активів на балансах українських банків.

Чтайте також:  Уряд визначився з ціною на електроенергію для населення на наступні два місяці

Як повідомив заступник голови правління банку «Форвард» Андрій Прусов, банк спочатку за допомогою аналізу виявив клієнтів, які дійсно потребують кредитні канікули, і вже потім провів реструктуризацію кредитів і надання кредитних канікул.