Важливе рішення! У Зеленського прийняли документ: деокупація Криму. Озвучили деталі. Такого не чекав ніхто

Незважаючи на те, що горезвісна Стратегія деокупацію Криму є, за словами прем’єра Шмигаля, «державною таємницею», в Міністерстві закордонних справ вирішили відкрити завісу над цим документом. Стратегія України з деокупацію Криму передбачає багаторівневі кроки, в тому числі – проведення щорічного саміту 26 лютого.

Про це розповіла заступник голови МЗС Еміне Джеппаров в інтерв’ю LB.ua.

Серед іншого, документ визначає принципи роботи платформи по деокупацію Криму. За її словами, документ повинен задати багаторівневу повістку, яка буде тримати тему Криму на різних рівнях.

«Найвищий політичний рівень на себе візьме саміт, організацію якого буде ініціювати Україна. Він буде проходити щорічно, ми пропонуємо його проведення в символічний для України день – 26 лютого – день опору Криму російської окупації», – сказала Джапаров.
Другий рівень стратегії буде проводитися по лінії міністрів закордонних справ і міністрів оборони.

Чтайте також:  Олег Ляшко хоче через суд скасувати рішення Податкової служби про обов'язок сплатити пів мільйона податків

«Чому оборони, тому що ми будемо робити акцент на тому, кажучи про окупацію Криму, мова йде не тільки про систематичне порушення прав людини, про який ми не будемо забувати, а й про мілітаризацію півострова і загрозу безпеці не тільки України, але і всього регіону. Ми бачимо апетити Російської Федерації – це і Близький Схід, і Північна Африка. Для них Крим – це плацдарм для військових», – пояснила перший заступник глави МЗС.

Наступним рівнем є міжпарламентські зв’язки, робота з главами парламентських асамблей Ради Європи, ОБСЄ, НАТО та робота з депутатами.

Крім того, в листопаді 2020 року МЗС планує провести конференцію з безпеки. Однак, Джеппарова не виключає її перенесення через COVID-19.