Російські, китайські та іранські хакери націлені на Трампа і Байдена, повідомляє Microsoft

Хакери, пов’язані з Росією, Китаєм та Іраном, намагаються переслідувати людей і групи, причетних до президентських виборів у США 2020 року, повідомляє Microsoft.

Російські хакери, які порушили демократичну кампанію 2016 року, знову залучені, заявила американська технологічна фірма.

Microsoft заявила, що “очевидно, що зарубіжні групи активізували свої зусилля”, націлені на вибори.

І кампанії президента Дональда Трампа, і демократа Джо Байдена потрапляють у поле зору кіберрейдерів.

Російські хакери з групи “Стронцій” націлені на понад 200 організацій, багато з яких пов’язані з політичними партіями США – як республіканцями, так і демократами, – йдеться в заяві Microsoft.

Ці ж зловмисники також орієнтувались на британські політичні партії, зазначає Microsoft, не уточнюючи, які саме.

Стронцій також відомий як Fancy Bear, підрозділ для кібератаки, який нібито пов’язаний з російською службою військової розвідки ГРУ.

Чтайте також:  В Британії стартувала вакцинація препаратом компанії AstraZeneca

Росія та Китай спростували ці повідомлення. У п’ятницю прес-секретар президента Володимира Путіна Дмитро Пєсков заявив, що Кремль ніколи не намагався втручатися у вибори інших країн.

Що ще сказав Microsoft?
“Подібно до того, що ми спостерігали в 2016 році, Strontium розпочинає кампанії зі збору даних для входу людей або компрометації їхніх облікових записів, мабуть, для допомоги в зборі розвідувальних даних або операціях зі зриву”, – сказав Том Берт, віце-президент Microsoft, відповідальний за безпеку клієнтів. і довіри.

За даними Microsoft, більшість кібератак не мали успіху.

“Те, що ми бачили, узгоджується з попередніми схемами нападів, які націлюються не лише на кандидатів та співробітників передвиборчої кампанії, але й на тих, з ким вони консультуються з ключових питань”, – сказав пан Берт.

“Ця діяльність наголошує на необхідності людям та організаціям, які беруть участь у політичному процесі, користуватися перевагами безкоштовних та недорогих інструментів безпеки, щоб захистити себе”.

Чтайте також:  У Facebook шукають ознаки іноземного втручання у протести в США

Microsoft також повідомляла, що китайські групи розпочали атаки на особисті акаунти електронної пошти людей, пов’язаних з кампанією Байдена, а також “принаймні одного видатного представника, раніше пов’язаного з адміністрацією Трампа”.