Тест на коронавірус ціною в пенсію і масові відмови

В Україні офіційно зареєстровано поки три випадки захворювання коронавірусом. Але хвилювання в суспільстві від цього не знижується. З’ясували, чи можуть бажаючі в ініціативному порядку пройти тест на коронавірус COVID-19 до того, як симптоми дадуть про себе знати.

Під приводом людини, яка повернулася з Італії (епіцентру коронавірусу в Європі), наші журналісти подзвонили до державних і приватних клінік у Києві.

У місті сім комунальних медустанов, підготовлених для лікування хворих коронавірусом, але не у всіх є експрес-тести. Їх поки завозять.

Обстежити на наявність хвороби можуть у разі, якщо є симптоми: висока температура, кашель і людина прибула з-за кордону. Обстежують в умовах стаціонару, куди привозять швидкою.

Без симптомів обстежитися на коронавірус можна тільки в одному приватному столичному медцентрі. Вартість тесту – 1,2 тис. грн.

Хоча до київських лікарень починають надходити експрес-тести, обстежити зможуть тільки людину з симптомами хвороби. Прибуття з-за кордону не робить пацієнта “особливим”, якщо симптомів немає.

Чтайте також:  Бійка у Львові: військкомат з'ясовує, хто й навіщо облив рідиною та надавав стусанів цивільному (відео)

Так, в інфекційному відділенні клінічної лікарні №9 Києва нашому кореспондентові поставили запитання про самопочуття, і, дізнавшись, що клінічні показники в нормі, порекомендували “самоізолюватися”. Протягом 14 днів медики порадили не відвідувати громадські місця, запропонували носити маску і, за можливості, працювати з дому.

Експрес-тести, за словами нашого співрозмовника, без клінічних симптомів робити безглуздо.

“Тест нічого не покаже і буде свідомо неправдиво-негативним”, – розповіли в медустанові.

Наскільки точні результати швидких тестів? Лікар-інфекціоніст Дмитро Дудар – розповів OBOZREVATEL, що експрес-тести, які завезли до Києва – високочутливі і високоспецифічні. “Єдине, що ці тести в перші дні хвороби можуть бути негативними, тобто можуть іще не підтвердити (хворобу – Ред.)” – розповів він.

Відзначимо, що на тлі ажіотажу, деякі ділки почали в мережі продавати експрес-тести за 12 тис. грн (в упаковке 25 тестових касет). Медики радять обережно ставитися до таких пропозицій, оскільки не ясно, чи мають такі препарати сертифікацію.

Чтайте також:  “Українці, прошу вас про молитву за моє здоров’я. Допоможіть мені”: молодий священник, батько шести діток звернувся до людей.. Біда.. репост

Нагадаємо, що заступник міністра охорони здоров’я Віктор Ляшко запевнив, що в аптеки швидкі тести будуть надходити 16-17 березня. Їх вартість складе 300 грн.

На сьогодні журналісти  знайшли у Києві тільки одну клініку, де можна пройти тест на коронавірус не маючи симптомів. Замовити послугу можна в приватному медичному центрі в Солом’янському районі. Вартість – близько 1,2 тис. грн.

“Проводимо тест крові на імуноглобуліни М і G коронавірусної інфекції. До вас приїжджає медсестра, робить забір крові. Далі лабораторний аналіз і результат”, – розповіли в медустанові.