Що краще – вакцинуватися чи перехворіти COVID-19? Лікарі дали відповідь

Лікарі розповіли, що вакцина куди краще захищає людину від інфекції

Лікарі вважають, що краще вакцинуватися, ніж перехворіти на коронавірус. Така думка ґрунтується на непоодиноких випадках повторного захворювання COVID-19.

Це говорить про те, що природний імунітет людини, придбаний шляхом перенесення захворювання, недостатньо ефективний проти інфекції. Докладно про це розповідає викладач молекулярної біології британського Університету Де Монфор Майтрейї Шивкумар.

У своїй статті в співтоваристві The Conversation вчена пише, що імунітет людини може не впоратися з вірусом при повторному зараженні.

“По-перше, досі неясно, наскільки поширені ці повторні інфекції. Що ще більш важливо, згасаюча імунна відповідь на природну інфекцію, спостережувана у пацієнта, не означає, що ми не можемо розробити успішну захисну вакцину”, – пише вона.

Лікар розповідає, що першою реакцією організму на інфекцію є пробудження вродженого неспецифічного імунітету. При більш тривалих інфекціях активується адаптивна імунна система. Первинне зараження відтягує момент активації такої відповіді. Тільки через кілька днів імунні клітини, які розпізнають конкретний патоген, активуються і розмножуються, щоб контролювати інфекцію.

Чтайте також:  Коли та від яких хвороб потрібно вакцинувати дітей? Календар щеплень

Повторне зараження тим же інфекційним агентом швидко активує в пам’яті адаптивну імунну систему і виробляє стійку специфічну відповідь для блокування інфекції.

Вакцина ж імітує цю первинну інфекцію, активуючи адаптивну імунну систему і генеруючи клітини пам’яті, які можуть швидко активуватися у разі зараження. Через те, що антигени у вакцині походять з ослабленого або неінфекційного матеріалу вірусу, ризик тяжкої інфекції невеликий.

Серед інших переваг вакцинації перед природним перенесенням хвороби є те, що вона спрямовує імунну систему людини проти певних агентів, що призводить до більш якісної та оперативної відповіді організму.