МВС України в 2000-х називало Ахметова «лідером злочинного синдикату» – витік досьє FinCEN.

При цьому міжнародні банки все одно обслуговували його компанії

Як свідчать дані звіту Міжнародного консорціуму журналістів-розслідувачів (International Consortium of Investigative Journalists), філії британського банку Barclays обслуговували компанії українського олігарха Ріната Ахметова незважаючи на звіти про можливість незаконних доходів.

Як передає «Бабель», з досьє FinCEN – організації по боротьбі з фінансовими злочинами Міністерства фінансів США, яке містить понад 2500 документів в період з 2000 до 2017 року, стало відомо, що в жовтні 2014 року Barclays надіслав звіт FinCEN за операціями в і з компаній Ахметова за попередні п’ять років.

У цьому звіті банк вказував, що ще в 1999 році МВС України називало Ахметова лідером організованого злочинного синдикату.

Крім цього, звіт від 2005 року також підтверджував цей статус. У той же час Партія регіонів, яку фінансував Ахметов, називали «притулком для мафіозі і олігархів».

Але ці занепокоєння з боку банку не зупиняли ряд транзакцій і обслуговування компаній Ахметова, зокрема System Capital Management (SCM).

Чтайте також:  Батьки, які виховують двох і більше дітей мають право мати пільги від держави! Більш детально в статті

Але в жовтні 2005 року швейцарський філія банку заблокував рахунки SCM і дочірньої компанії System Family Management і нібито припинив співпрацю з цими компаніями, але вони все одно залишалися активними. Це сталося, тому що рахунки не були заморожені.

У лютому 2015 нью-йоркський філія банку зазначила, що через конфлікт між Україною і Росією у неї є «занепокоєння», що кошти на рахунках підприємств Ахметова можуть мати «нелегальне походження». Але нічого не змінилося взагалі. Швейцарський філія Barclays тільки в червні-липні 2015 року провело транзакцій з компаніями Ахметова на суму в близько 9 мільйонів доларів. В кінці липня Ахметов і деякі його компанії, зокрема SCM і «Метінвест» потрапили в так званий «фільтр відхилення платежів» банку.

У SCM майже всю інформацію з цього звіту спростовують. Там запевняють, що Ахметов і його компанії жодного разу не були визнані винними або підозрюваними в будь-яких злочинах в Україні, США або інших країнах. З приводу звіту МВС там відзначають, що в 2011 році парламентський комітет Ради визнавав ці звіти підробленими.

Чтайте також:  Якою буде ситуція на валютному ринку і чому долар знову може зростати: пояснення банкіра

Що стосується співпраці з Barclays, то в компанії розповідають, що перед початком спільної роботи вони пройшли всі необхідні юридичні перевірки за британським і швейцарським законодавством.

Всього за 2007-2015 роки компанії Ахметова провели через банк різних платежів на суму в 2 мільярди доларів.

Там відзначили, що в листі на адресу компанії від травня 2015 року банк повідомив, що «вирішив припинити всі відносини, пов’язані з українськими клієнтами», і не піднімав ніяких питань, що стосуються банківської діяльності Ахметова або SCM.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що згідно з цим же розслідування всі бізнеси олігарха Ігоря Коломойського в США залишили за собою величезні борги за несплачені податки, а також екологічні проблеми і безліч безробітних.