У Харкові малюка скалічили при пологах, убита горем мама розкрила правду: “Не може навіть ковтати”

Лікарі визнають свою провину частково

У Харкові батьки новонародженої звинувачують місцевих медиків у недбалості. Кажуть, вагітність проходила добре. Стверджують, що лікарі з перинатального центру допустили помилку під час пологів і тому дівчинка народилася з важкою інвалідністю.

У дівчинки немає ковтального рефлексу, тому що через нестачу кисню при народженні сильно постраждав мозок. За словами батьків, в реанімацію Анна-Марія потрапила відразу після народження. Вважають, що саме лікарі винні в тому, що трапилося.

Крихітка з’явилася на світ передчасно – на 36-му тижні. Батьки навіть не встигли підписати договір з обраним лікарем. Тому, коли несподівано відійшли води, розповідає 32-річна Марина, в перинатальному центрі їх спочатку навіть не хотіли приймати. Але врешті-решт оглянули і поселили в палату. А вже через кілька годин у породіллі почалася кровотеча.

Чтайте також:  Жінка народила "плямисту" дитину, лікарі непритомніли: "Він шоколадний!"

Після огляду майбутню маму заспокоїли і відправили в палату. Потім, згадує Марина, її почало лихоманити, але лікарі все одно сказали чекати перейми, які почалися о першій годині ночі.

32-річній Марині провели кесарів розтин. А після – ошелешили.

“Сказали, що дитина у вкрай критичному стані. За шкалою Апгар у неї два. Мені лікар говорив, що це через те, що плацента відшарувалася. Я кажу: “так чому вона відшарувалася, чому не встежили?”— – розповідає батько дитини Олексій Мозуль.

У перинатальному ж центрі стверджують: те, що жінка сприйняла як кровотеча, було сукровицею після огляду. А коли ж кров пішла насправді, породіллю негайно прооперували. Але через відшарування плаценти дитині не вистачило кисню.

Свою провину медики визнають частково. Бо, кажуть, лікарі не направили пацієнтку на УЗД, а мали.

Чтайте також:  Будете вражені: експерти здивували способом, як швидко, легко і безпечно схуднути на карантині

“Незважаючи на те, що це був вихідний день, у нас є ургентні, чергові лікарі ультразвукової діагностики на дому. І треба було їх викликати, але вона не вселяла їм побоювань”, – каже заступник головного лікаря міського перинатального центру Гульнара Ломінадзе.

В результаті і через три місяці після пологів стан малятка медики оцінюють, як стабільно важкий. Вона навіть не може самостійно ковтати.

“Дитина потребує цілодобового лікарського спостереження і періодично вимагає кисневої підтримки, яка включається, в основному, в нічний час, коли дитина засинає”, – розповіла заступник головного лікаря міської дитячої лікарні Марина Кучеренко.

Як житиме дівчинка надалі, медики не можуть прогнозувати. Поліція почала розслідування. Батьки кажуть, що хочуть покарати винних, щоб ніхто більше не потрапив у таку ситуацію.