«Інвестохіллс Веста», ЄС та США створили фонд для інвестування в український ринок проблемних боргів

Фінансова компанія «Інвестохіллс Веста» спільно з інвесторами з Євросоюзу та США створили фонд «Інвестохіллс Хеліантус» обсягом $100 млн для інвестування в український ринок проблемних боргів. Про це повідомляється на сайті компанії.

Згідно з повідомленням, перша емісія акцій відповідного фонду (в розмірі 1 млрд гривень у червні 2020 року) була погоджена Нацкомісією з цінних паперів і фондового ринку (НКЦПФР) і розподілена серед інвесторів.

Уточнюється, що «Інвестохіллс Веста» здійснюватиме управління діяльністю фонду в інтересах іноземних інвесторів, а також забезпечить їх комплексом послуг у сфері викупу та стягнення проблемної заборгованості, ведення судово-претензійної роботи, зберігання та управління проблемними й заставними активами.

«Український ринок проблемних боргів цікавий іноземним фондам, що спеціалізуються на таких інвестиціях. Але їх зупиняють українські особливості: слабкий захист прав кредиторів на рівні законодавства та судової влади. Група Investohills і фонд (…) запропонували повний цикл супроводу інвестиційно-привабливих угод з проблемними боргами», – зазначив засновник і керуючий партнер фінкомпанії Андрій Волков.

Чтайте також:  В українських аеропортах з'явиться важливе нововведення: що зміниться для туристів

У повідомленні зазначено, що 19 серпня 2020 року фонд закрив свою першу операцію, викупивши у Фонду гарантування вкладів фізичних осіб (ФГВФО) портфель проблемних активів банків ВТБ, «Родовід» і «Фінансова ініціатива» за 1,314 млрд гривень.

ТОВ «ФК «Інвестохіллс Веста» створене у 2017 році. Основним видом діяльності є надання фінансових послуг, за винятком послуг страхових і пенсійних фондів, не віднесених до інших категорій. Згідно з даними держреєстру, засновниками компанії є ТОВ «Інвестохіллс Партнерс Україна» (99%, Київ) і ексголова українського Альфа-Банку Андрій Волков (1%). Кінцевим бенефіціаром значиться Антоніоу Константінос.