В РНБО заявили, що українських користувачів «ВКонтакте» будуть ставити на облік поліції

Починає працювати нова система моніторингу

Правоохоронні органи України мають намір ставити на облік громадян, які продовжують користуватися забороненою на території країни соціальною мережею «ВКонтакте», заявив секретар РНБО України Олексій Данілов, передає Українська правда.

«Я хотів би звернути увагу на користувачів, які користуються цим ресурсом, який є забороненим. Це має бути їхня відповідальність – нащо вони це роблять і для чого вони це роблять. Справа в тому, що зараз та система, яка починає працювати, – про всіх цих користувачів будемо мати розуміння, вони будуть усі на обліку знаходитися», – зазначив глава відомства.

«Якщо вони й надалі будуть поширювати російський контент на теренах країни, то вони будуть мати певні проблеми вже безпосередньо з нашою Нацполіцією, з нашими силовими структурами», – попередив Данілов.

Чтайте також:  МВФ відмовив Україні в екстреній фінансовій допомозі

Він також підкреслив, що сьогодні державні органи працюють спільно з міжнародними партнерами з метою повного блокування доступу до російської соцмережі на території України.

На території України з 17 травня 2017 року діє указ про заборону на території країни сервісів «Яндекса», соціальних мереж «ВКонтакте» і «Одноклассники» (входять в Mail.ru, який теж під забороною). 14 травня 2020 року указом президента Володимира Зеленського №184 ці санкції було продовжено.

12 вересня «ВКонтакте» заявила, що в соцмережі з’явилося кілька оновлень для української аудиторії, які дозволяють обходити блокування.

25 вересня в РНБО заявили, що фахівці Національного координаційного центру кібербезпеки при РНБО працюють з міжнародними колегами і партнерами для вироблення заходів щодо реагування та блокування роботи мобільного додатка «ВКонтакте» на території України.