Гончарук прокоментував, чому його уряд продавав маски за кордон

Колишній прем’єр-міністр України Олексій Гончарук відповів на звинувачення в халатності при здійсненні заходів, спрямованих на протидію COVID-19. Відповідний пост він опублікував у Facebook.

Зокрема, Гончарук розповів, що заборона на експорт масок мала почати діяти з появою в Україні першої людини, інфікованої коронавірусом. Однак коли було виявлено першого інфікованого в Чернівецькій області, наступного ж дня уряд Гончарука пішов у відставку, а новий уряд ввів заборону аж через тиждень, написав він.

«3-го лютого на засіданні Уряду ми схвалили Національний план протиепідеміологічних заходів, спрямований на запобігання поширення 2019-nCoV. В якому, серед іншого, було і доручення вивчити можливість введення тимчасової заборони експорту у разі виявленні загрози дефіциту таких товарів в Україні», – зазначив він.

За словами Гончарука, розглядалися три сценарії розвитку ситуації: сценарій без заражень в Україні, сценарій з невеликою кількістю заражень та пандемія.

Чтайте також:  На адмінкордоні Криму затримали колишнього заступника начальника МВС

«На той момент жодного випадку зараження в країні не було. Тому заборону експорту планували за умови діагнозу першого випадку. Це сталося 3-го березня, а вже наступного дня змінили уряд. Заборону нові урядовці ввели за тиждень, як ми й розглядали в одному зі сценаріїв», – написав екс-премʼєр.

Як пише редактор видання Цензор.Нет Юрій Бутусов, секретар РНБО Олексій Данілов 31 січня, невдовзі після початку поширення вірусу по світу, звернувся до тодішнього прем’єр-міністра Олексія Гончарука з вимогою заборонити експорт і реекспорт продукції медичного призначення, захисних масок, рукавичок, халатів, необхідних для протиепідеміологічних заходів.

«Однак Гончарук відмовився приймати заборону на вивезення масок. Замість цього, митна служба спокійно оформляла аж до 11 березня вивезення масок з України. Уряд робив вигляд, що так і треба – на їхніх очах приватні компанії вивезли 980 тонн масок», – написав Бутусов.

Чтайте також:  Російська бронемашина потонула в Керченській протоці під час патріотичної акції. ВІДЕО

Нагадаємо: заступником генпрокурора – керівником Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назаром Холодницьким зареєстровано кримінальне провадження за фактом можливої службової недбалості посадових осіб Кабінету Міністрів під час здійснення заходів, спрямованих на протидію коронавірусу.