Найбільший рейтинг у «Слуги народу» – 15,5%
На місцевих виборах 25 жовтня умовний бар’єр у 5% можуть подолати п’ять партій: «Слуга народу», «Європейська солідарність», «Опозиційна платформа – За життя», «Батьківщина» та «За майбутнє». Про це свідчать результати проведеного соціологічною групою «Рейтинг» опитування, оприлюдненні на їхньому сайті.
За результатами агрегованого рейтингу партій, на місцевих виборах умовний 5% бар’єр долають п’ять партій:
«Слуга народу» – 15,5%
«Європейська солідарність» – 11,4%
«Опозиційна платформа – За життя» – 11,4%
«Батьківщина» – 8,3%
«За майбутнє» – 6,2%».
Менше ніж 5% поки що мають:
Радикальна партія Олега Ляшка – 4,9%
«Наш край» та УДАР Віталія Кличка – по 3,1%
ВО «Свобода» – 3%
«Партія Шарія» – 2,5%
«Сила і честь» – 2,0%
Партії «Пропозиція» та «Голос» – по 1,8%
«Перемога Пальчевського» – 1,7%.
Сумарний рейтинг інших партій, які беруть участь у місцевих виборах та були включені у список для дослідження, – 23,4%.
Згідно з результатами опитування, більшість респондентів (60-70%) вважають, що для партій на місцевому рівні більш важливо:
мати сильного місцевого лідера, ніж відомого національного;
досвідчених політиків, ніж «нові обличчя»;
хорошу команду, ніж сильного лідера.
А 59% вважають, що для партії на місцевому рівні важливіші соціально-економічні ініціативи, ніж ідеологічна позиція (14%).
При цьому 34% респондентів вважають, що для місцевої партії важливіше підтримувати курс Президента, натомість 26% – бути в опозиції до глави держави. Водночас для майже 40% фактор підтримки влади не є важливим у виборі.
На думку 45% опитаних, для кандидата на посаду міського або сільського голови важливіше розв’язувати поточні проблеми. Майже стільки ж (43%) переконані, що йому важливіше пропонувати стратегію розвитку населеного пункту. При цьому для старших респондентів важливіша стратегія, тоді як для молоді – поточні питання.
Третина опитаних готові підтримати на виборах чинного очільника населеного пункту, стільки ж – іншого кандидата, ще 35% не визначилися у цьому питанні.
При цьому 58% тих, хто обирають чинного очільника міста/села, вважають його сильним керівником, а 16% обирають його через те, що вважають його хорошою людиною, водночас 20% – через те, що інші кандидати гірші.
Понад 90% опитаних знають, хто є їхнім міським/сільським головою, 60% колись особисто зустрічали очільника свого населеного пункту (передусім йдеться про мешканців сіл). Знають, хто є народним депутатом від округу, 47% респондентів, не знають – 50%.
Опитування проводилося 25-28 вересня 2020 р. методом CATI (computer-assisted telephone interviews – телефонні інтерв’ю з використанням комп’ютера, на основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів). Аудиторія опитування становить населення України віком від 18 років в усіх областях, крім тимчасово окупованих територій Криму та Донбасу. Вибірка репрезентативна за віком, статтю і типом поселення. Вибіркова сукупність: 5000 респондентів.