Уряд України почав переговори про рефінансування зовнішнього боргу – Шмигаль

Україна продовжить виконувати свої зобов’язання перед кредиторами


Прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявив про необхідність рефінансувати зовнішні борги України.

«Зовнішні борги. Ми дійсно повинні їх рефінансувати і ми почали переговори з нашими міжнародними партнерами», – сказав прем’єр в ефірі програми «Свобода слова» на телеканалі ICTV. Про це передає Інтерфакс-Україна.

Водночас він зазначив, що в світі триває колосальна конкуренція за гроші, і Україна також конкурує, щоб отримати дешевий фінансовий ресурс. Шмигаль додав, що в таких переговорах з міжнародними партнерами вже є прогрес.

За його словами, переговори ведуться з МВФ, ЄС, Європейським інвестиційним банком та Європейським банком реконструкції та розвитку.

За даними Мінфіну, станом на 31 січня 2020 року державний і гарантований державою борг країни становив $83,43 млрд.

Глава Уряду наголошує, що не бачить жодних підстав для реструктуризації державного боргу та закликає не спекулювати на темі боргової політики.

Чтайте також:  Президент Володимир Зеленський доручив уряду опрацювати можливість відкриття ринків під час епідемії COVID-19.

Україна продовжить виконувати свої зобов’язання перед кредиторами в повному обсязі, наголошується в повідомленні Кабіміну.

Україна входить в турбуленті часи з набагато сильнішими позиціями, ніж це було під час попередніх криз: міжнародні резерви на найвищому за останні роки рівні, інфляція – рекордно низька, державний бюджет – збалансований, а показник державного боргу до ВВП впав до рекордно низьких 44,3%, йдеться на сайті уряду.

«Україна до потенційної кризи підходить більш підготовлена, аніж у 2008 році. У нас і значні резерви, і висока ліквідність банків, і усі макроекономічні параметри значно в кращому стані», – заявив прем’єр-міністр.

Незважаючи на складну ситуацію через коронавірус, Міністерство фінансів продовжує реалізовувати Середньострокову стратегію управління державним боргом і має диверсифіковані джерела залучення коштів для фінансування державного бюджету.