Українцям підсунуть додаткову платіжку за комуналку, на що ще доведеться віддавати гроші

Українцям планують ввести нову обов’язкову до оплати послугу

В Україні примусово зобов’яжуть працювати на підставі типового договору багатоповерхівки, жителі або керівні компанії яких не уклали договори на обслуговування внутрішньобудинкових мереж.

Про це розповів голова профільної асоціації Денис у коментарі виданню “Новини Києва”.

Голова профільної асоціації пояснив, що ОСББ не бажають укладати договори з облгазами на обслуговування внутрішньобудинкових газових мереж, оскільки вважають, що не уповноважені співвласниками на підписання таких договорів. Через це будинки взагалі ніким не обслуговуються, що робить неминучим трагедії у вигляді вибухів газу в будинках. Проте у парламенті знайшли рішення.

“На цей час у Верховній Раді знаходиться законопроєкт №2458. На жаль, він був цього літа відхилений у другому читанні, його направили на повторне друге читання. Ми сподіваємося, що буде знайдений консенсус, і він буде збалансований, на що погодилися оператори ГРС при доопрацюванні до другого читання цього законопроєкту. У співвласників залишається вибір – вибрати собі компанію, оскільки ця послуга не монопольна, яка за узгодженим договором… і за узгодженою ціною буде виконувати для них обслуговування внутрішньобудинкових систем.”, – розповів експерт.
Пояснення експерта
У випадку, якщо мешканці не скористаються своїм правом, – а в країні 170 тисяч будинків, які не створили ОСББ, ні не уповноважили керуючу компанію на укладення такого договору, – то подібне обслуговування буде нав’язано таким будинкам примусово за окрему плату.

Чтайте також:  "Заощадження українців під загрозою?": з'явилося серйозне нововведення, старі банкноти стануть непотрібними

“Якщо власники не визначилися, то за замовчуванням буде укладено Публічний договір на обслуговування внутрішньобудинкових систем, де оператори ГРС окремою платіжкою відповідно до чисельності квартир в цьому будинку будуть виставляти до оплати і виконувати ці роботи. Це ринкова послуга, але вона буде для операторів ГРС затверджуватися НКРЕКП на підставі типового договору”, – говорить Денис.