Генно-модифіковану пшеницю досі не готова імпортувати жодна країна
Аргентина стала першою країною в світі, яка схвалила промислове вирощування генномодифікованої (ГМО) пшениці, пише Reuters.
Йдеться про посухостійкий сорт HB4, створений аргентинською біотех-компанією Bioceres SA з додаванням гена соняшнику. Реальні комерційні посіви почнуться тільки після схвалення імпорту ГМО-пшениці сусідньою Бразилією, яка є основним для Аргентини ринком збуту (45% з вирощених в минулому році 11,3 млн тонн).
У той час як генномодифікована соя і кукурудза, переважно кормові культури, поширені, ГМО-пшеницю, переважно харчову культуру, досі не схвалила жодна країна, відзначає Reuters. З цієї причини фермери поки що побоюються її сіяти.
Посухостійка пшениця обіцяє бути надзвичайно вигідною для агрокомпаній, оскільки підвищує передбачуваність врожаїв і частково страхує від наслідків глобального потепління.
Першим широко протестованим сортом ГМО-пшениці вважається стійкий до гербіциду гліфосату американської Monsanto сорт 71800, створений цією ж біотех-компанією. Monsanto навіть отримала схвалення FDA на використання ГМО-пшениці в продуктах харчування, але в комерційну експлуатацію її не випустила через невизначеність експортних перспектив.