Вашингтон «шантажує» виробників мікросхем, змушуючи розривати зв’язки з Huawei

Huawei продовжить працювати в 5G-секторі Європи, незважаючи на санкції

Китайська компанія Huawei продовжить обслуговувати своїх європейських клієнтів у галузі 5G, незважаючи на труднощі, з якими компанія стикається через американські санкції. Про це в інтерв’ю австрійській газеті Kurier заявив віце-президент європейського підрозділу Huawei Абрахам Лю, передає DailyComm.

«Через санкції Вашингтона, накладені минулого року, американським виробникам напівпровідників заборонено постачати нам продукцію, тому наші колишні партнери в США більше не можуть працювати з нами. Цього серпня ситуація ще більше ускладнилася», – констатував топ менеджер Huawei в розмові з австрійськими журналістами.

За словами Абрахама Лю, Вашингтон «шантажує» виробників мікросхем, змушуючи розривати зв’язки з Huawei. Китайський вендор заперечує звинувачення США, ніби обладнання Huawei може бути використано Пекіном для шпигунства.

В середині серпня 2020 року Міністерство торгівлі США оголосило про розширення торгових санкцій щодо Huawei, а з 15 вересня посилені експортні правила вступили в дію. Відповідно до них, виробникам напівпровідників, які використовують будь-які американські технології або ПЗ, необхідно запитувати ліцензію в США, перш ніж постачати чіпи китайському вендору.

Чтайте також:  Без штампу про депортацію: як не потрапити в біду за кордоном

Хоча Huawei все важче працювати в умовах обмежень, топ-менеджер компанії висловив упевненість в здатності Huawei і далі «обслуговувати своїх європейських клієнтів в секторі 5G». Huawei продовжує працювати «завдяки вжитим підготовчим заходам та інвестиціям у передові технології», підкреслив співрозмовник видання.

Тим часом, днями ЗМІ повідомили, що тайванська TSMC все ж отримала від США дозвіл на торгівлю з Huawei, але з істотними обмеженнями, які роблять ліцензію фактично марною.

TSMC видано дозвіл на постачання чіпів, вироблених за технологічними нормами 28 нм і вище. Ліцензія не поширюється на більш передові техпроцеси 16-нм, 10-нм, 7-нм і 5-нм, яких потребує Huawei, а значить, дозвіл ніяк не допоможе її бізнесу.