Маск: Starlink дозволить підключитись до мережі навіть у поїздах, що їдуть через глушину

Переваги швидкого зв’язку можна буде відчути у важкодоступних регіонах планети і в швидкісних поїздах


Шведський датолог Антон Канерва поставив главі SpaceX Ілону Маску в Twitter питання, чи можна буде встановити супутникові тарілки на швидкісні пасажирські поїзди для забезпечення широкосмугового зв’язку у віддалених регіонах. Для Швеції – країни з низькою щільністю населення – це не проста цікавість, пише HighTech Plus з посиланням на ZDNet.

Більшість великих міст з’єднує залізничне сполучення, але на великих територіях між ними мобільне покриття є далеко не скрізь.

«Було б чудово, якби поїзди, рухаючись через глушину, нарешті, могли б забезпечити стабільне інтернет-підключення», – написав Каневра.

Як вважає Маск, для Starlink це не проблема. «Так, – відповів він. – Для антени з фазованою сіткою все рухається досить повільно».

Чтайте також:  Навіть в Києві такого не було: на Закарпатті роми влаштували гучне святкування Нового року (відео)

Маск: Starlink дозволить підключитись до мережі навіть у поїздах, що їдуть через глушину
Супутники Starlink, що обертаються на орбіті заввишки близько 550 км над Землею, оснащені чотирма антенами з фазованою сіткою для прийому і передачі сигналу. Наземні термінали обладнані двигуном, який автоматично орієнтує приймаючу тарілку в оптимальне положення.

Як зізнався Маск раніше, головна невирішена проблема Starlink – не запуск супутників, а висока вартість користувальницьких терміналів. Поки що вони виходять вартістю близько $300, що дуже дорого для масового сервісу, яким Маск бачить Starlink. На вирішення цієї проблеми у компанії піде кілька років, попередив він.

Зараз SpaceX вже вивела на орбіту майже 800 штук супутників Starlink. Цього достатньо, щоб забезпечити стійке покриття території всієї Північної Америки, а також для того, щоб перейти від закритих бета-тестів до відкритих.

Чтайте також:  «Ця компанія зайшла надто далеко»: Viber розриває усі зв’язки з Facebook