Звільнення не привід залишитися без зарплати: як отримати свої “кровні” після скорочення

Зарплату українці можуть отримувати після звільнення

В Україні закон дозволяє отримувати частину зарплати після звільнення у вигляді допомоги по безробіттю. Крім того, допомогу на час карантину можуть отримувати і ті, хто втратив частину заробітку.

“Допомога по безробіттю особам, які звільнилися з останнього місця роботи за власним бажанням без поважних причин, призначається відповідно до частин першої та другої цієї статті, і її виплата починається з 91-го календарного дня”, – йдеться в законі про соціальне страхування.

Отже, максимальна виплата:

50% зарплати-стаж до 2 років;
55% зарплати-стаж від 2 до 6 років;
60% зарплати-стаж від 6 до 10 років;
70% зарплати-стаж від 10 років.
Перші 3 місяці працівник отримує повну виплату, наступні три місяці – 80%, потім – 70%. При цьому отримувати гроші можна протягом 9 місяців. Варто відзначити, що фактично це не допомога від держави – це страховка, яку платять всі працюючі. Із заробітної плати щомісяця 22% розподіляють у три фонди, один з яких – фонд з безробіття.

Чтайте також:  "Як епідемія, так в кущі?": одеситів сполошило масове звільнення медиків з лікарень

Для прикладу, якщо у вас була офіційна зарплата в розмірі 13 тис. грн і ви звільнилися за погодженням сторін, при стажі в 4 роки перші три місяці Ви зможете отримувати свою законну страхову виплату в розмірі 7,1 тис. грн. Потім ще три місяці – 5,7 тис.грн і ще стільки ж-по 5 тис. грн. Але це за умови, що за весь цей період ви не знайдете роботу.

Безробітних перевіряють депутати

“в Україні, на час карантину можна отримувати допомогу по частковому безробіттю. “Допомога надається за кожну годину, на яку працівникові скорочено передбачену законодавством тривалість робочого часу з розрахунку двох третин тарифної ставки (окладу)”, – йдеться в законі.

При цьому чиновники можуть приходити з перевірками і контролювати, куди витрачають отримані кошти. Так, центр зайнятості контролює цільове використання коштів, що перераховуються роботодавцю для виплати працівникам допомоги.

Чтайте також:  Українцям загрожують великі штрафи за користування генераторами

Під час перевірки можуть перевірити документи, які підтверджують виплату зарплати, скорочення кількості робочих годин.