Місцеві вибори проходять зі скандалами, що діється на дільницях: “За кожен голос обіцяли?”

У поліції розповіли деталі

У неділю, 25 жовтня, в Україні проходять місцеві вибори

Українці обирають депутатів до місцевих рад, а також мерів міст і населених пунктів.

Кандидат в депутати помер від китайського вірусу.

Як повідомила в Фейсбук нардеп від «Європейської солідарності» Ірина Геращенко, в Черкаській області від ускладнень, викликаних вірусом, помер кандидат від їх команди Олександр Кучеренко.

Станом на 17:00 в поліцію надійшло 3323 заяви, пов’язаних з виборами.

Про це розповіли в прес-службі Міністерства внутрішніх справ.

Більшість заяв пов’язані з агітацією в день виборів (1310), порушення таємниці голосування (154), підкупом виборців (148), незаконним знищенням виборної документації (117), порушенням порядку ведення реєстрів виборців (110) і незаконним використанням виборчого бюлетеня (71).

За фактом отриманих заяв складено 148 протоколів. Також за 51 фактом відомості внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань.

Станом на 16:00 явка на місцевих виборах становила 27%.

Про це повідомляє громадянська мережа «Опора». Відзначається, що на місцевих виборах 2015 року явка в цей же час досягла 36,2%.

На Донеччині люди влаштували мітинг через те, що бюлетені були переплутані між округами.

Про це повідомляє громадянська мережа «Опора». Інцидент стався в Новогродівці. Переплутані бюлетені були виявлені під час голосування. У ТВК заявили, що звернулися із запитом до Центральної виборчої комісії. Люди вимагають, щоб бюлетені визнали, що не підлягають врахуванню, а результати голосування за кандидатів на посаду глави міста і депутатів районної ради були враховані.

ЦВК озвучила перші офіційні дані щодо явки на місцевих виборах.

Як повідомили в Комісії, станом на 13:00 середня явка по країні склала 16%. Найнижчі показники (14%) були зафіксовані в Чернівецькій та Івано-Франківській областях. Найактивніше голосують жителі Одеської, Донецької та Чернігівської областей.

Стали відомі перші дані про явку на місцевих виборах в Україні.

Громадянська мережа “Опора” повідомили про 13,5% тих, хто проголосував за станом на 12:00

Чтайте також:  Українці масово купують неефективні ліки: список вас здивує

У Партії “Слуга народу” заявили про 14,5% за станом на 13:00

Проголосував на виборах і екс-президент Петро Порошенко зі своєю дружиною Мариною.

Під час отримання бюлетенів у Порошенка зав’язалася коротка бесіда з працівницею комісії. В цей час Марина стояла і чекала його. Не дочекавшись, екс-перша леді сама попрямувала до кабінок для волевиявлення.

“З Богом!”,- закінчив свою розмову Порошенко і попрямував голосувати. Жінка, яка видає бюлетені відповіла такою ж реплікою.

Опитування Зеленського Порошенко назвав порушенням і порадив волонтерам кидати цю справу.

Трохи раніше проголосував і Володимир Зеленський з дружиною Оленою. При вході на виборчу дільницю їх атакувала дівчина.

З натовпу присутніх там журналістів вибігла активістка Femen задерла спідницю і показала геніталії, пофарбовані в зелений колір. При цьому на її спідниці був напис Zexist. Дівчину швидко скрутили і відвели убік.

Що стосується п’яти питань від Володимира Зеленського, які задають на виході з дільниць, теж не все пішло гладко.

Українці з різних голосів країни пишуть у соціальних мережах, що ігнорують опитування президента.

Більше того, на деяких дільницях волонтерів, які проводять опитування взагалі не бачили. А в Боярці Київської області волонтери з опитуванням з’явилися через три години після початку роботи дільниці.

Також в мережі з’явилося відео. як один з волонтерів дозволив одному чоловікові відповісти на питання Зеленського не менше семи разів.

Зазначимо, різного роду порушення активно фіксують на виборчих дільницях по всій країні.

Так, у Києві шість виборчих дільниць почали роботу із запізненням, а дві не відкрилися.

Крім того, повідомляється, що на деяких ділянках в столиці не дотримуються протиепідемічні правила. Люди не дотримуються дистанції, не у всіх є захисні маски. У деяких спостерігачів відсутні рукавички.

У Кропивницькому правоохоронці викрили мережу підкупу електорату. Її організатори пропонували виборцям голосувати за одну з політичних партій та окремих кандидатів від неї. Вартість одного голосу-500 гривень. Відкрито кримінальне провадження.

Чтайте також:  В уряді визначилися, як школи працюватимуть в «червоних зонах» з 1 вересня

Спробу підкупу виборців правоохоронці припинили в Ізмаїлі Одеської області. Вони виявили три автобуси з 52 пасажирами, які повинні були поїхати в Білгород-Дністровський на голосування. Люди кажуть, що за кожен голос їм обіцяли по 400 грн.

У Нікополі Дніпропетровської області на одній з дільниць 70-річний чоловік порвав видані йому бюлетені для голосування.

Деякі виборчі дільниці не відкрилися вчасно в Борисполі. Житомиире, Херсоні.

Як повідомлялося 25 жовтня на виборчих дільницях українці можуть проголосувати за депутатів до місцевих рад, а також мерів міст і населених пунктів.

Вперше громадяни обирають депутатів до рад усіх рівнів від об’єднаних територіальних громад-проголосувати можна за депутатів сільських, селищних, міських рад, а також сільських, селищних, міських голів. Відповідно, бюлетені різних кольорів-залежно від того, кого обиратимуть на відповідній території.

Також особливість цих виборів полягає в тому, що проходять за новим Виборчим кодексом з відкритими списками партій, тому в бюлетені внесли також по 5-12 кандидатів від кожної партії.

Ще одна особливість, що голосування проводять в умовах карантину. ЦВК раніше озвучила вимоги до безпеки:

При вході виборця в приміщення-температурний скринінг і опитування про самопочуття. Також слід скористатися антисептиком.
Обов’язкова наявність засобів індивідуального захисту (маски/респіратора) у виборців та працівників виборчої комісії.
Потоки відвідувачів на вхід і вихід розмежовуються, а також нанесена розмітка для дотримання соціальної дистанції.
По можливості, слід користуватися власною ручкою при заповненні бюлетеня і всіх супутніх документів для його отримання.
Не рекомендується брати дітей на виборчу дільницю.
При виявленні підвищеної температури виборець може проголосувати в ізольованій кабінці і потім опустити бюлетень в окрему урну.

Особи, які перебувають на лікарняному або самоізоляції, зможуть голосувати за місцем перебування. Однак для цього необхідно було в термін до 20: 00 23 жовтня надати медичну довідку та заяву в дільничну виборчу комісію.