ОАСК заборонив Офісу генпрокурора оголошувати у розшук підозрювану у справі Одеського припортового заводу

НАБУ оскаржить рішення суду

Окружний адміністративний суд Києва (ОАСК) заборонив Офісу генерального прокурора розшукувати та екстрадувати підозрювану у справі про завдання понад 93 млн гривень шкоди «Одеському припортовому заводу», яку розслідують Національне антикорупційне бюро та Спеціалізована антикорупційна прокуратура. Про це повідомили у пресслужбі НАБУ.

Йдеться про адміністративний позов підозрюваної у справі про Одеський припортовий завод, довірену особу народного депутата України восьмого скликання, яку у квітні 2020 року оголосили у міжнародний розшук. У позові вона попросила суд заборонити прокуратурі вчиняти дії, пов’язані з її розшуком та можливою екстрадицією до закінчення розгляду справи.

У НАБУ наголосили, що дії ОАСК є незаконними, оскільки компетенцією адміністративних судів є розгляд справ у сфері адміністративних та публічних відносин, а не оцінка процесуальних дій слідчих у кримінальному провадженні.
Також НАБУ звинуватило суддів ОАСК у втручанні в діяльність працівників правоохоронних органів під час здійснення досудового розслідування та збирається оскаржити рішення суду.

Чтайте також:  РФ вбила 13-річну дитину в Одесі: ракетний удар завдали по церкві

Окрім цього у бюро заявили, що Окружний адмінсуд Києва системно ігнорує вимоги закону та ухвалює рішення, порушуючи підсудність.

Так, у вересні 2018 року ОАСК визнав протиправними оперативно-розшукові заходи НАБУ та ГПУ у так званій «бурштиновій справі». Згодом рішення було скасовано у касаційному порядку.

Також ОАСК визнавав, що колишній перший заступник генпрокурора Віталій Касько нібито не мав повноважень поновлювати слідство у справі VAB Банку, підозрюваним в якій є Олег Бахматюк. Після цього рішення ОАСК було скасовано в апеляційному порядку.