Через коронавірус у світі може зникнути більш як половина робочих місць у сфері туризму

У світі в сфері туризму може зникнути більше половини робочих місць, якщо нинішні обмеження на поїздки, введені через пандемію, збережуться, попередила Всесвітня рада з подорожей і туризму (WTTC), передає Інтерфакс.

Таким чином, роботу можуть втратити 174 млн чоловік, вказано в прогнозі організації.

Тривалі обмеження на подорожі також призведуть до скорочення внеску галузі у світовому ВВП на $4,7 трлн, або на 53%, порівняно з 2019 роком, зазначає WTTC.

Порівняно з червнем прогноз центру став менш похмурим. Тоді експерти WTTC очікували втрати 197 млн робочих місць у світовому туризмі. Ситуація покращилася за рахунок активного відновлення на деяких ринках, наприклад, у Китаї.

Заміна обмежувальних заходів ефективними програмами тестування на COVID-19 могла б зберегти робочі місця для 31 млн осіб, зайнятих в індустрії туризму, до кінця 2020 року, вважають в організації.

Чтайте також:  На Рівненській АЕС раптово відключився енергоблок: деталі

«Наші останні дані розкривають серйозність довгострокових негативних наслідків, з якими зіткнеться світова галузь подорожей і туризму, якщо ми не будемо працювати разом, щоб негайно відновити міжнародні поїздки», – заявила президент і головний виконавчий директор WTTC Глорія Гевара.

Між тим найбільші європейські авіакомпанії скорочують кількість рейсів через зростання захворюваності на коронавірус і нові обмеження через пандемію.

Air France повідомила 30 жовтня, що здійснить 35% рейсів від показника за 2019 рік у поточному кварталі проти раніше запланованих 50%. Нідерландська KLM виконає 45% від звичайної кількості рейсів, а не 55%, як було заплановано на листопад.

International Consolidated Airlines Group SA, якій належать авіакомпанії British Airways і Aer Lingus, минулого тижня повідомила, що скоротить обсяг перевезень до 30% від показника за 2019 рік проти раніше запланованого скорочення до 40%.

Чтайте також:  Windows 11 – головні переваги над «десяткою»

Deutsche Lufthansa SA повідомила, що призупинить польоти ще 125 літаків і скоротить обсяг авіаперевезень до чверті від показника минулого року. Компанія відмовилася від початкової мети досягти 50% регулярних рейсів до кінця року.