Гроші за мертві душі, або як оформити пенсію за покійних родичів

Українцям годі отримати свою пенсію, але можна за померлих родичів: кому належать виплати та як їх оформити.

У той час, як в Україні годі вийти на свою пенсію та отримувати довгоочікувані виплати, деякі категорії громадян можуть отримувати пенсію за померлого родича.

Така пенсію отримують українці в разі втрати ними годувальника. А розмір виплат залежить від страхового стажу та заробітку годувальника. Про це розповіли експерти видання “Пенсійний кур’єр”

Згідно зі законодавством, пенсія у зв’язку з втратою годувальника призначається непрацездатним членам сім’ї померлого годувальника, які були на його утриманні, за наявності в годувальника на день смерті страхового стажу, який був би необхідний йому для призначення пенсії за III групою інвалідності (від 1 до 15 років в залежності від віку, в якому настала смерть годувальника).

Чтайте також:  Середня зарплата українців за місяць скоротилася на 360 гривень

кціях громадського протесту в Україні з 21.11.2013 по 21.02.2014 за євроінтеграцію і проти режиму Януковича (Революції Гідності), незалежно від тривалості страхового стажу. Дітям пенсія у зв’язку з втратою годувальника призначається незалежно від того, чи були вони на утриманні годувальника.

Непрацездатними членами сім’ї є діти померлого годувальника (в тому числі діти, які народилися до того, як минуло 10 місяців з дня смерті годувальника), що не досягли 18 років або старші, якщо вони стали особами з інвалідністю до досягнення 18 років.

Крім того, діти, які навчаються за денною формою навчання у загальноосвітніх навчальних закладах системи загальної середньої освіти, а також професійно-технічних, вищих навчальних закладах, мають право на пенсію до закінчення навчальних закладів, але не довше ніж до досягнення ними 23 років.

Відповідно до статті 37 Закону пенсія у зв’язку з втратою годувальника на одного непрацездатного члена сім’ї призначається в розмірі 50% пенсії померлого годувальника, обчисленої відповідно до статей 27-28 закону.

Чтайте також:  Перевіряйте свої гаманці: Нацбанк почне вилучати гроші з обігу – які купюри