Якщо комп’ютер безбожно “тупить”: 7 простих порад, як прискорити роботу

Комп’ютер більше не буде зависати: топ простих порад, які допоможуть машині “літати”

Практично всі користувачі персональних комп’ютерів стикаються з тим явищем, що “електронно-обчислювальна машина” з часом починає працювати повільніше і все частіше зависає. Однак існують прості способи, як подолати цю проблему.

1. Завантаження операційної системи і автозапуск додатків

Швидкість роботи комп’ютера безпосередньо пов’язано із завантаженістю операційної системи. Кожен раз, коли ви вмикаєте комп’ютер, безліч додатків запускається у фоновому режимі. Здебільшого з них ви не користуєтеся безперервно, а ресурс вони “відбирають”. Саме тому необхідно перевірити список додатків для автозапуску і видалити з нього ті, якими ви не користуєтеся постійно — а також зверніть увагу на те, скільки пам’яті вони використовують по факту.

2. Зайві вкладки в інтернет-браузері

Багато користувачів, не замислюючись, відкривають десятки вкладок в браузері одночасно, щоб нічого не втратити і не забути. У таких випадках краще зробити на потрібній сторінці закладку і закрити її, поки вона не використовується.

Чтайте також:  "Не повторюйте жахливий досвід": в Італії звернулися до українців через коронавiрус

3. Віруси

На роботу комп’ютера негативний вплив можуть спричиняти й віруси та інші шкідливі програми. Регулярно перевіряйте свій ПК антивірусом, який оновлений до останніх версій.

4. Перезавантаження

Не забувайте регулярно перезавантажувати комп’ютер. Хоча сучасні операційні системи дозволяють робити це рідше, ніж потрібно було раніше, швидкість роботи може покращуватися.
5. Встановіть твердотілий накопичувач (SSD)

Для найкращого результату слід подумати про апгрейд “заліза”. SSD — wt швидке завантаження і миттєвий запуск програм без перевантаження оперативної пам’яті.

6. ReadyBoost і флешка

ReadyBoost – це функція, яка є в операційній системі Windows 10. Завдяки їй можна використовувати звичайну флешку в якості додаткової оперативної пам’яті.
7. Відмовтеся від “хмар”

Зберігання даних у хмарному сховищі має купу переваг, припинити використання хмарного сховища (у Microsoft це OneDrive), пише Business Insider. Річ у тім, що регулярна синхронізація завантажує систему.

Чтайте також:  Засновник білоруського опозиційного Telegram-каналу оголосив безстрокове голодування.