Можливе збільшення кредиту МВФ для України після прийняття закону про банки та земельної реформи

Ухвалення «антиколомойського» закону та відкриття ринку землі дозволять виділити Україні більше фінансів, ніж зазначалось раніше

Директор-розпорядник Міжнародного валютного фонду (МВФ) Крісталіна Георгієва повідомила про значний прогрес у переговорах щодо нової програми розширеного фінансування (EFF) для України та наголосила на необхідності ухвалення так званого «антиколомойського» законопроєкту про неповернення збанкрутілих банків екс-власникам, а також відкритті ринку землі. Відповідна заява Георгієвої опублікована на офіційному сайті МВФ.

«Ухвалення законопроєктів щодо вдосконалення структури регулювання в банківському секторі, а також щодо земельної реформи дозволило б швидше просунутися вперед та завершити роботу над умовами нового договору, з доступом до більших ресурсів, ніж передбачалося раніше», – поінформувала Георгієва.

Однією з принципових умов отримання Україною траншу МВФ у $5,5 млрд є врегулювання юридичних перспектив ПриватБанку: урядовий законопроєкт №2571, який гарантує виведення з ринку неплатоспроможних банків та не дозволить повертати їх ексвласникам.

Чтайте також:  У Зеленського пообіцяли падіння економіки "не більше 5%"

МВФ вимагає від українського уряду прогресу у питанні стягнення компенсації з ексвласників націоналізованого ПриватБанку.

Нагадаємо: 17 лютого цього року завершилася дія попередньої програми співпраці між Україною і МВФ в рамках механізму stand-by. Вона була затверджена 18 грудня 2018 року в обсязі – SDR2,8 млрд, або близько $3,9 млрд, однак Україна змогла отримати по ній лише перший транш SDR1 млрд (близько $ 1,4 млрд). Потім планувалися ще два транші за підсумками піврічних переглядів, однак у зв’язку зі зміною президента і уряду країни після виборів було вирішено почати розробку нової програми співпраці. В результаті в 2019 році фінансування з боку Фонду було відсутнє, тоді як Київ заплатив майже SDR1,4 млрд.