Ми будемо пропонувати жорсткий карантин вихідного дня – Степанов

Працюватимуть виключно продуктові магазини, аптеки, транспорт, автозаправні станції та ветеринарні аптеки

В Україні запровадять карантин вихідного дня, працюватимуть лише продуктові магазини, аптеки, транспорт, автозаправні станції та ветеринарні аптеки, повідомив міністр охорони здоров’я Максим Степанов під час пресбрифінгу в Києві в понеділок, 9 листопада.

«Ми будемо пропонувати жорсткий карантин вихідного дня – з 00:00 суботи до 00:00 понеділка в країні працюватимуть виключно продуктові магазини, аптеки, транспорт, автозаправні станції та ветеринарні аптеки. Усе решта, зокрема, заклади громадського харчування працюватимуть лише навинос, ТРЦ ми рекомендуємо зачиняти, не проводити заходів», – сказав він.

В Україні планується введення карантину вихідного дня орієнтовно з 14 листопада, працювати буде тільки критична інфраструктура. Про це заявив міністр охорони здоров’я Максим Степанов в ефірі ток-шоу «Право на владу» в четвер увечері.

Чтайте також:  Можна змішувати CoronaVac. В Україні змінили схеми комбінування вакцин

«Коли ми говоримо про протиепідемічні заходи, ми, звичайно, дивимося на ситуацію, яка у нас є. І ми чітко розуміємо, що ми не в змозі ввести повний локдаун, на який пішли деякі європейські країни – не на два тижні, чи не на три тижні. Тому необхідно ввести такий жорсткий карантин саме на вихідні дні, тобто на суботу-неділю. Це коли у нас залишаться працювати тільки продуктові магазини й аптеки й, звичайно, транспорт, тобто все те, що стосується критичної інфраструктури», – заявив Степанов.

За його словами, це дозволить розірвати ланцюг передачі коронавірусу через відсутність спілкування людей один з одним.

«Це точно не буде на ці вихідні. Ми розуміємо, що треба підготуватися. Я не виключаю, що ми будемо пропонувати це зробити вже на наступних вихідних», – підкреслив міністр.

Чтайте також:  У Вінницькій області рятують 3-річного хлопчика, який перестав ходити і говорити після коронавируса