Посадовців банку та головного економіста Нацбанку підозрюють у розкраданні майже 22 млн гривень

Прокуратура вже надіслала обвинувальний акт до суду.

Трьох посадових осіб ПАТ “Банк Богуслав” та головного економіста Нацбанку підозрюють у розкраданні 21,6 млн гривень. Обвинувальний акт скеровано до суду.

Про це повідомили у пресслужбі прокуратури Києва.

“Між ПАТ “Банк Богуслав” та комерційною структурою, “підконтрольною” вказаним посадовим особам, був укладений кредитний договір на суму понад 21,6 млн гривень, а як заставу передано майно у вигляді промислового обладнання, що не існує. Незважаючи на відсутність заставного майна, заступником голови правління банку, який діяв у змові з заступником начальника Управління корпоративного бізнесу банку та начальником служби безпеки, на рахунки підконтрольної компанії були перераховані 21,6 млн гривень”, – йдеться у матеріалах слідства.

Як зазначається, після того, як комерційна структура не повернула гроші, банку було завдано значних збитків.

Наразі посадовцям банку повідомлено про підозру за ч. 5 ст. 191 (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем в особливо великих розмірах) та ч. 2 ст. 366 КК України (службове підроблення).

Чтайте також:  "Зник майже три тижні тому": знайшли тіло бізнесмена у багажнику його власного Рогѕсһе

Також про підозру у службовому підробленні повідомлено головному економісту Нацбанку України, який підписав акт перевірки заставного майна, незважаючи на його відсутність.

“З метою відшкодування збитків, заподіяних злочином, прокурором в інтересах держави в особі Фонду гарантування вкладів фізичних осіб у кримінальному провадженні заявлено цивільний позов на вищезазначену суму”, – додали у відомстві.