Ціна нафти Brent перевищила $45 за барель вперше за 3 місяці

UBS прогнозує, що ціна нафти досягне $60 за барель наприкінці 2021 року

Нафта активно дорожчає в середу завдяки надіям на ефективну вакцину від COVID-19 і сильніше, ніж очікувалося, зниження запасів у США.

Ф’ючерси на нафту марки Brent виросли на 3,46% до $45,12 за барель до 12:50, на WTI – додали 3,63% до $42,86 за барель, передає Reuters.

Причинами зростання аналітики називають новини про перемогу кандидата від Демократичної партії Джо Байдена на виборах в США, і, по-друге, новини про успіх випробувань вакцини від COVID-19 американської компанії Pfizer і німецької BioNTech.

«Запаморочливе зростання інтересу до ризику в останні кілька днів пов’язане з надіями на майбутнє», – зазначає засновник Vanda Insights в Сінгапурі Вандана Харі.

«Новина цього тижня про вакцину від коронавірусу була обнадійливою і, разом з активністю в плані закриття коротких позицій, вона надала сильну підтримку цінам на нафту в понеділок і вівторок», – сказав аналітик нафтового ринку в UBS Джованні Стауново.

Чтайте також:  За що у українців можуть забрати пенсії: перелік причин

UBS попереджає, що локдауни в Європі і відновлення видобутку в Лівії можуть чинити тиск на котирування в короткостроковій перспективі, однак прогнозує, що ціна нафти досягне $60 за барель наприкінці 2021 року.

За даними Американського інституту нафти (API), запаси нафти в США скоротилися на 5,1 млн барелів до 482 млн за тиждень, що завершився 6 листопада, тоді як аналітики припускали, що вони знизяться на 913 000 барелів.

Нагадаємо, напередодні ф’ючерси на Brent злетіли на 9% на новинах про успішну вакцину.