Долар і євро після вихідних здорожчають: курси валют Нацбанку на 30 березня

Гривня активно знецінюється кілька тижнів поспіль.

30 березня основна валюта здорожчає. Національний банк України визначився з долар і євро перед вихідними здорожчають: курси валют Нацбанку на п’ятницю офіційними курсами валют на понеділок.

Долар США здорожчає на 5 копійок і коштуватиме 28,18 грн.

Євро здорожчає на 4 копійки і коштуватиме 30,90 грн.

27 березня в банках та обмінниках долар можна купити за 28,60 грн, євро – за 31,40 грн.

Нагадаємо, попередні

Уряд оголосив нові макрофінансові прогнози: як зростатиме економіка та яким буде курс долара
прогнози передбачали, що 2020 року економіка України зросте на 3,5-5%, інфляція становитиме 5% (плюс/мінус 1%), а долар коштуватиме 27-28 грн.

Історичні антирекорди гривні стосовно іноземних валют в офіційних курсах НБУ були такі: долар США 26 лютого 2015-го сягнув найвищого показника в 30,01 грн, євро встановив свій рекорд 26 січня 2018 року – 35,66 грн.

Чтайте також:  "Долар приголомшив усіх в Україні нараз, ніхто не чекав саме на такий курс валют": експерти сказали, чи пора бігти в обмінники з усіх сил

Тепер же через світову фінансову кризу, спричинену наслідками активного поширення нового коронавірусу COVID-19, експерти прогнозують падіння економік, зокрема й української.

Оновлений базовий прогноз компанії Dragon Capital на 2020 рік передбачає падіння ВВП України на 4% та девальвацію гривні до 30 грн за долар. На кінець року – за умови, що карантинні заходи триватимуть до травня (середній курс очікується на рівні 29 грн/долар, тобто девальвація складатиме близько 11% до минулорічного курсу).

За менш оптимістичним прогнозом, якщо карантин буде продовжено на довший термін, ВВП може впасти на 9%, а гривня здешевшає до 35 грн/долар. За таких умов варто очікувати й зростання безробіття.

В Офісі президента спрогнозували, що 2020 року

У Зеленського заявили, що коронавірус обвалить українську економіку мінімум на 5%
економіка України впаде мінімум на 5%.

Чтайте також:  Жінка дізналась про вагітність під час пологів: думала, що погладшала через пандемію - "Абсолютний шок"

Через епідемію коронавірусу бізнес під загрозою. 65% українських компаній не зможуть виконати річний план 65% українських компаній не зможуть виконати свої річні бізнес-плани.

Про це йдеться в опитуванні на тему “Економічний вплив COVID-19 на Україну”, проведеного Американською торгово-промисловою палатою та консалтинговою компанією Deloitte.