Пандемія коронавірусу може тривати від 12 до 18 місяців – професор Гарварду

Все буде залежати від термінів виготовлення ефективної вакцини

Пандемія коронавірусу може не зникнути всього через кілька тижнів, а перетворитися на довготривалу інфекцію, сказав доктор Ашиш Джа, директор Гарвардського інституту глобальної охорони здоров’я, передає CNN.

«Це не вірус, який зникає собі через два тижні, чотири тижні або шість тижнів. Ми будемо жити з цим, в тій чи іншій формі, протягом 12-18 місяців, якщо нам пощастить», – сказав Джа, орієнтуючись на озвучений органами охорони здоровʼя час, необхідний для розробки вакцини.

«Як тільки ми отримаємо ефективну і широко розгорнуту вакцину, ми зможемо покласти край пандемії, – сказав Джа. – До цього часу ми будемо продовжувати боротися з вірусом».

Зазначається, що вчені в усьому світі працюють над створенням вакцин, які будуть ефективними проти коронавірусу, одночасно розробляються десятки вакцин.

Чтайте також:  У київській приватній клініці у дівчини знайшли "пухлину" і відправляли до Туреччини вирізати здоровий орган

Генеральний директор Всесвітньої організації охорони здоров’я Тедрос Адханом Гебреусус заявив в лютому, що розробка і запуск вакцини проти COVID-19 може зайняти від 12 до 18 місяців.

Минулого тижня в Сполучених Штатах було оголошено, що перший пацієнт-доброволець отримав пробну дозу вакцини.

Минулого тижня CNN повідомив, що адміністрація Трампа розробляє плани на випадок непередбачених обставин для пандемії, яка може тривати до «18 місяців або довше» і може включати «множинні хвилі хвороби».