1 пробіжка на день за умови 8 годин сидіння – не допоможе здоров’ю. Експерти пояснюють чому

Карантин переніс активність багатьох людей в межі власної квартири.

Виявилося, що енергія, яку ми витрачали на дорогу, є дуже важливою для нашого здоров’я.

Опитування лондонського King’s College та Ipsos Mori у травні показало, що 48% з нас набрали вагу під час першого локдауну.

У журналі Nutrients в червні опублікували результати дослідження, яке виявило, що лише на кілька тижнів зниження щоденної активності, навіть не переїдаючи, може призвести до збільшення ваги.

Але експерти стверджують, що проблема не у відсутності формальних вправ, а скоріше у недостатньому термогенезу поза фізичними вправами.

Це, по суті, всі випадкові рухи, які ви робите протягом дня, від покупок до зачісування волосся.

“Термогенез – це енергозатрати на щоденну фізичну працю, крім їжі, сну та фізичних вправ, – пояснює дієтолог із спорту та фізичних вправ з Університету Лафборо Ендрю Шеперд.

Чтайте також:  Потемніння в очах може бути смертельно небезпечним: коли треба "бити на сполох"

Це може бути прогулянка пішки на роботу чи садівництво, аж до метушні”.

Переконайтеся, що у вас достатньо цього протягом дня, коли ви не виконуєте фізичні вправи, це краще для вас, ніж спорадичні сплески фізичних вправ, додає професор, лікар-консультант зі спортивних занять в Інституті спорту, тренувань та здоров’я в Лондоні Майк Лоузмор.

“Хоча формальні вправи важливі і корисні для вас, але є окремий фактор ризику, якщо ви не будете підтримувати термогенез протягом дня, – пояснює він

Якщо ви сидите цілий день, а тоді пробіжитеся 5 кілометрів – це прекрасно, але це не позбавляє вас від ризиків під час сидіння.

Коли ми сидимо, наші м’язи не працюють, у нас низький рівень метаболізму, а це означає, що коли ви візьмете що небудь поїсти, воно відкладається у вигляді жиру, а не йде на затрату енергії, тому що у вас низький рівень метаболізму”.

Чтайте також:  У київській лікарні хворих з інсультами викинули на вулицю - лікарі зважилися на звільнення