Росія продовжила «продуктові» санкції до кінця 2021 року

Путін продовжив дію російського продовольчого ембарго щодо поставок продукції з країн, які ввели або підтримали санкції проти РФ

Президент РФ Владімір Путін підписав указ про продовження на рік свого указу «Про окремі спеціальні економічні заходи, що застосовуються з метою забезпечення безпеки Російської Федерації». Відповідний указ опублікований на порталі правової інформації російського уряду.

«Продовжити з 1 січня по 31 грудня 2021 року дію окремих спеціальних економічних заходів, передбачених указом президента РФ від 6 серпня 2014 року», – йдеться в документі.

Указ передбачає заборону на ввезення багатьох продуктів з США, Австралії, Канади і країн Європи.

Нагадаємо: у березні 2014 року у зв’язку з анексією Криму та війною на Донбасі Європейський союз і низка країн, включаючи США, Канаду, Австралію, Японію, Швейцарію, Нову Зеландію, Ісландію почали вводити санкції проти Росії.

Чтайте також:  Українці не можуть зняти гроші без розписки: в банках озвучили нові вимоги

Як повідомляє RFI, правила знищення «нелегально ввезеної» «санкційної» продукції почали діяти в Росії з 6 серпня 2015 року.

У серпні цього року «Россєльхознагляд» прозвітував про успіхи знищення. «Виявлено та знищено 36 170 тонн забороненої до ввезення продукції, з них 34 940 тонн рослинної і 1230 тонн тваринницької», – повідомило відомство.

У Росії багато представників благодійних організацій, ЗМІ та деякі політики пропонували не знищувати продукти, а передавати їх малозабезпеченим людям і соціальним установам, але влада РФ заявила, що це «неможливо».

У лютому 2019 року Путін пояснив це так: «іноді з точки зору економіки краще щось пустити під ніж, ніж просто роздати… Тому що це – збереження робочих місць, збереження певного рівня рентабельності виробництва, цінової політики і так далі».