Що відомо про суддю, який виправдав полтавську бізнесменку в смертельній ДТП

Голова Октябрського райсуду Полтави Анатолій Савченко раніше вже виправдовував сина місцевого депутата за смертельну аварію напідпитку, а в цій справі його намагалися тричі відсторонити від розгляду.


Напередодні, 25 листопада, голова Октябрського райсуду Полтави Анатолій Савченко виправдав власницю місцевого ресторанного бізнесу Наталію Саєнко. Двома роками раніше вона збила насмерть 15-річного велосипедиста Артема Левченка. Хлопець помер за два місяці, не приходячи до тями.

Як повідомляє видання «Полтавщина», відразу після дорожньо-транспортної пригоди жінка зняла зі свого автомобіля номери державної реєстрації. Невдовзі приїхав чоловік Саєнко. Він забрав відеореєстратор і наступного дня віддав його правоохоронцям — щоправда, жодних записів там не було. Під час розгляду справи захисники родини Левченка повідомляли, що в момент аварії Саєнко розмовляла по телефону, тому й не помітила 15-річного Артема. Щоправда, захисники Саєнко це спростовували.

В якості покарання для бізнесменки прокурори вимагали вісім років за ґратами. Її ж адвокати вказували на те, що Наталія Саєнко не винна — мовляв, хлопець мав переходити дорогу, тримаючи велосипед у руці, а не їхати на ньому. Саме цю версію й підтримав суддя Савченко. Він зазначив, що жінка не могла уникнути зіткнення, оскільки хлопець порушив правила дорожнього руху. Прокуратура та адвокати сім’ї Левченко вже заявили, що оскаржуватимуть це рішення.

Чтайте також:  “Казали пити спирт” Вражаючі події першого дня після Чорнобильської трагедії. “Валялися на траві”

Під час судового розгляду адвокати родичів 15-річного Артема тричі намагалися відвести його від розгляду у справі. Причиною називали «однобокість розгляду справи та недовіру судді». Жодного разу відвід не задовольнили.

Вже не вперше

Як з’ясувало «Слідство.Інфо», Анатолій Савченко вже ухвалював схоже рішення. Зокрема, у 2016 році він виправдав сина тодішнього депутата Полтавської облради, офіцера Служби зовнішньої розвідки 34-річного Валерія Стасовського. Трьома роками раніше той, будучи в нетверезому стані, наїхав на 22-річну дівчину. Вона від отриманих травм померла на місці.

Під час розгляду справи в суді Стасовський своєї вини не визнав. Він розповів, що відпочивав із друзями за містом та вживав алкоголь. Згодом йому стало погано, тож Стасовський сів на переднє пасажирське сидіння своєї автівки, а більше нічого не пам’ятає. Чоловік стверджував, що не був за кермом свого автомобіля. Щоправда, його товариш, з яким він потрапив у аварію, розповів, що Стасовський його підвозив, тобто керував транспортним засобом.

Суддя Анатолій Савченко виправдав Валерія Стасовського через недоведення його вини. Савченко вказав, що загибла грубо порушила правила дорожнього руху — переходила дорогу в невстановленому місті. Також суддя зазначив, що в основу висновків експертиз було покладено дані, отримані з припущень. Однак влітку цього року апеляція скасувала це рішення і призначила Стасовському п’ять років за ґратами.

Чтайте також:  Колапс у Києві: введено оперативне положення, що буде з транспортом

Відомий попередник

Анатолій Савченко очолює Октябрський райсуд Полтави з квітня поточного року. До цього установою керував Олександр Струков. Ім’я Струкова неодноразово звучало в медіа через порушення правил дорожнього руху, кодексу суддівської етики та цькування судді-викривачки. Зокрема, він запам’ятався через свій конфлікт із колегою Ларисою Гольник. Суддя відмовилася брати хабар і закривати провадження проти мера Полтави, який був причетний до оборудки з землею. Після такого вчинку Струков, будучи головою суду, почав тиснути на свою підопічну й неодноразово відправляв скарги на неї до Вищої ради правосуддя.

Крім того, Струков як суддя ухвалював сумнівні рішення щодо кермування напідпитку. Зокрема, закриваючи провадження щодо місцевого службовця Нацбанку, екссуддя зазначив: «Хворіючи хронічним гіпертонічним захворюванням, ОСОБА_2 завжди має при собі “Валокордин”, але саме в той момент ліків у нього не знайшлося, тому він з метою зняття нервового напруження, розширення кровоносних судин, зробив кілька великих ковтків коньяку марки Hennessy, який зберігався у фляжці в салоні свого автомобіля».

Нагадаємо, після свого виходу у відставку Олександр Струков одразу отримав майже 1 мільйон гривень виплат. Окрім цього, Струков за неповні чотири місяці 2020 року отримав понад 1,5 мільйона гривень зарплати.