Страховка вчителям від COVID-19: у Міносвіти дали роз’яснення

У МОН назвали виплати, які можуть отримати педагоги при зараженні коронавірусом

 

В Україні практично щодня вчителя заражаються коронавірусом. Однак розраховувати на страховку від держави вони не зможуть і у випадку зараження все, що отримають педагоги – це виплати з тимчасової втрати працездатності.

Як пояснили в Міністерстві освіти та науки, COVID-19 не є професійним захворюванням педагогів і тому вони не можуть розраховувати на додаткове обов’язкове державне страхування. Про це йдеться в листі відомства у відповідь на запит директора однієї зі столичних шкіл Дмитра Ламзі, яке він розмістив на своїй сторінці в Facebook.
“Якщо порівнювати з медиками, то до їх трудової функції відноситься обов’язок працювати з людьми, які хворіють COVID-19. Зате вчителі та інші педагоги, навпаки, повинні робити все для того, щоб уникати контактів з хворими людьми та дітьми”, – йдеться в тексті листа.

Чтайте також:  Школа з 1 вересня: які є варіанти

Також у Міністерстві освіти та науки нагадали, що вчителі мають право на виплату допомоги з тимчасової втрати працездатності при захворюванні коронавірусом. Такі виплати здійснюються на підставі листка непрацездатності, який видає лікуючий лікар.