Як поміняти постачальника газу: зрозумілий алгоритм для кожного українця

Існують чіткі правила, як укладати контракт з новим продавцем газу і перейти від одного постачальника блакитного палива до іншого.

Для переходу до іншого постачальника знадобиться базовий пакет документів, який допоможе перейти на новий контракт. Серед такого пакету обов’язково є: заява, паспорт та ідентифікаційний код власника житла, документи для підтвердження права власності та EIC-код.

Крім зазначених документів компанія може попросити надати останню платіжку за газ, де вказано баланс рахунку і дані про останні платежі.

Варто відзначити, що право на укладення договору з новою компанією має тільки власник будинку або квартири.

Перед тим, як Ви вирішите змінити постачальника, потрібно з’ясувати правила підключення компанії і зібрати необхідний пакет документів.

Раніше повідомлялося, що всі питання про газові лічильники контролюють облгази, а не постачальник газу. Зокрема, облгази можуть вирішити такі питання, як перевірка, ремонт або заміна лічильника. Купівля та встановлення індивідуального лічильника газу в квартирі або приватному будинку — ці роботи повинні проводитися за рахунок облгазів або особистих коштів споживачів газу. Облгаз зобов’язаний встановити індивідуальний лічильник газу за законом. А ось за рахунок держбюджету встановити газовий лічильник поки не вдасться. А все тому, що зараз немає жодної державної програми, яка могла б спрямувати фінансування на ці потреби населення.

Чтайте також:  Примусове стягнення боргів за комуналку: в Україні готують важливе рішення