Офіс президента відреагував на заяву заступника голови ОП про необхідність звільнення Ситника

Заява заступника керівника Офісу Президента України Олега Татарова про діяльність Національного антикорупційного бюро (НАБУ) є його особистою думкою і не відображає офіційну позицію глави держави, наголошують в Офісі президента (ОП).

«Як неодноразово заявляв президент України Володимир Зеленський, визнання неконституційними окремих положень закону «Про Національне антикорупційне бюро України» хоч і створювало загрозу для роботи НАБУ, але, в кінцевому підсумку, не змогло зруйнувати легітимність і незалежність як Національного антикорупційного бюро, так і його чинного директора (Артема Ситника – Mind). Але найближчим часом цей закон буде вдосконалено для його повної відповідності Конституції України», – йдеться в коментарі на сайті Офісу президента.

Як заявив сам Татаров, він працює в команді президента України й повністю підтримує його вектор на співпрацю з міжнародними партнерами для зміцнення незалежності всіх антикорупційних органів.

«Вчора я висловив свою особисту думку, яка жодним чином не впливає на мою підтримку всіх законодавчих ініціатив президента щодо зміцнення незалежності всіх антикорупційних органів», – сказав він.

За словами керівника Офісу президента Андрія Єрмака, позиція щодо підтримки цілісності, незалежності та ефективності антикорупційної системи в Україні, яка була висловлена на останньому засіданні Національної ради з питань антикорупційної політики, незмінна, і тільки ця позиція є пріоритетною в команді президента Зеленського.

28 листопада заступник голови ОП Татаров в коментарі виданню «Закон і бізнес» висловив особисту думку, що НАБУ – це «не українська історія, яка, на жаль, перебуває за межами нашої країни».

«Можна виходити з різними законодавчими ініціативами, але корінням проблем в антикорупційній політиці держави є саме Артем Ситник», – сказав він.

Татаров висловив думку, що в НАБУ повинен бути проведений новий конкурс на посаду директора з «урахуванням виключно українських інтересів».

Нагадаємо, у серпні Володимир Зеленський призначив заступником керівника Офісу президента України Олега Татарова, який відповідатиме за правоохоронний напрямок.

Довідка

Олег Татаров – люстрований чиновник із керівних органів МВС часів Януковича. До 2014 року працював начальником Головного слідчого управління МВС України. Віктор Янукович його нагороджував як «заслуженого юриста України».

Люстрували Татарова одним із перших. Одразу після цього він очолив юридичний департамент корпорації «Укрбуд» і обіймав посаду до 2017 року, займаючись водночас приватною адвокатською практикою.

Чтайте також:  Тимошенко назвала три умови для створення коаліції зі "Слугою народу"

Зокрема, він захищав ексголову Апеляційного суду Криму Валерія Чорнобука, якого підозрюють у державній зраді. У 2014 році той закликав кримських суддів брати громадянство РФ й правити судочинство за російськими законами.

Ще Татаров був адвокатом Андрія Портнова – першого заступника Адміністрації президента часів Януковича, та Вадима Новинського, коли ГПУ інкримінувала тому сприяння Віктору Януковичу у 2013 році здійснити переворот в Українській православній церкві Московського патріархату.

Після люстрації в МВС Олег Татаров намагався потрапити до влади кілька разів. Уже за президентства Порошенка він був радником тодішнього голови Херсонської ОДА Андрія Путілова, який планував призначити його першим заступником. Але після розголосу та звернення голови люстраційного комітету Єгора Соболєва до Андрія Путілова той відмовився від своїх планів.

Коли у березні 2020 року генпрокурорці Ірині Венедиктовій підбирали заступників, за інформацією Центру журналістських розслідувань, однією з кандидатур був саме Олег Татаров, якого просував Андрій Портнов через Андрія Єрмака.

Чотири місяці тому «Ініціативна група постраждалих/поранених на Майдані» зверталася до ОП з проханням прокоментувати можливе призначення Олега Татарова. Проте – ніякої реакції з боку влади не було.

Олег Татаров захищав і «беркутівців». Коментуючи події, які сталися в ніч на 23 січня 2014 року на провулку Кріпосному та Щорса в Києві, коли Беркут із засідки напав на автомайданівців, говорить, що це автомайданівці «переслідували 4 автобуси Беркуту» та «намагалися завдати їм тілесних ушкоджень»:

«За допомогою бейсбольних бит наносили удари по автобусах – розбили скло. Намагалися завдати тілесних ушкоджень працівникам міліції. У них також були маски, що свідчить не про мирний характер акцій».

Олег Татаров також говорив, що вночі 11 грудня 2013 року силовики не застосовували насильницькі дії для розгону Євромайдану, а розганяли протестувальників через те, що потрібно було розчистити центр столиці для проїзду транспорту.

На зустрічах з послами країн Євросоюзу Татаров говорив, що майданівці могли стріляти самі в себе, оскільки сліди від кулі знаходяться на потилиці, а це нібито свідчить про те, що стріляли з близького оточення. Він називав активістів «злочинцями, які трощать все».

Чтайте також:  В Офісі президента кільком ЗМІ відмовили в акредитації на пресконференцію Зеленського - журналісти

Сергій Горбатюк був керівником слідчого управління у справах Майдану. Говорить, що в тій ситуації Олег Татаров як керівник МВС прикривав злочини: «Наприклад, у випадку з побиттям та затриманням автомайданівців на вулиці Щорса. Ми встановили, що це була провокація, організована, зокрема, керівництвом Київської міліції. Беркутівці, жорстоко побивши автомайданівців, давали брехливі свідчення щодо них, звинувачували їх у протиправних діях. Це були завідомо неправдиві свідчення, це встановило слідство».

Татарова у справах Майдану допитували як свідка. Власне, як і всі керівники МВС та ГСУ (Головне слідче управління) того часу, він фігурував у кримінальних провадженнях:

«Ми його перевіряли на причетність до координації вбивств на Майдані. Під час розслідування ми встановили, що координація відбувалася зверху. Проте офіційні документи, які надавалися та підписувалися, не містили самі по собі злочинних вказівок. Вони надавалися усно. Ці справи у нас просувались найскладніше через найсильніший спротив, зокрема й судової системи. Тому що слідчий, прокурор, суддя – вони йшли в одній зв’язці. Є підстави говорити про його участь, але на цьому етапі не було повідомлення про підозру», – каже Горбатюк.

Президент України Володимир Зеленський в інтерв’ю у Лондоні на питання про це одіозне призначення заявив, що це все неправда і спланована кампанія прихильників Петра Порошенка.

«Ви знаєте, в правоохоронних органах працювало багато різних людей за часів Януковича. Вони залишались працювати за часів Порошенка. Багато таких людей. Там були професіонали. Це просто слова зараз звучать, вибачте мені, будь ласка, за таке формулювання», – парирував пан Зеленський.

«Ця конкретна людина нікого не розганяла. Я б ніколи – я поважаю Майдан, ми поважаємо пам’ять загиблих, я патріотична людина, я президент України – ніколи не призначив людину, яка розганяла людей на Майдані. Те, що це піднімають ЗМІ, якими володіє пан Порошенко, мені це відомо», – заявив Зеленський і тему звільнення заступника голови ОП не піднімав.