Зараз обсяг транзакцій в Україні з віртуальними активами оцінюється близько $150-200 млн на день
Верховна Рада схвалила за основу законопроєкт про віртуальні активи, який має легалізувати обіг криптовалют в Україні. Відповідний законопроєкт №3637 у першому читанні підтримали 230 депутатів.
Метою законопроєкту є забезпечення комплексного законодавчого врегулювання принципів функціонування ринку віртуальних активів, зокрема, забезпечення уніфікованого підходу до організації торгівлі віртуальними активами.
Проєкт закону про віртуальні активи доповів голова підкомітету з питань антикорупційної політики у сфері цифрових інновацій та публічних даних Олексій Жмеренецький.
«Обсяг транзакцій в Україні з віртуальними активами оцінюється близько $150-200 млн на день, а капіталізація віртуальних активів становить понад $2 млрд. Але, на жаль, весь цей час вся галузь заходиться абсолютно в тіні», – зазначив він.
Реалізація запропонованих положень законопроекту сприятиме забезпеченню відкритості та прозорості умов угод, які укладаються на ринку віртуальних активів, та запобіганню зловживанням на цьому ринку з боку недобросовісних учасників.
Жмеренецький підкреслив, що цей законопроєкт підходить по поняття активів комплексно та не розглядає їх виключно як криптовалюти. Він є базовим, себто визначає всі базові поняття та визначення, пов’язані з віртуальними активами, а також перелік постачальників послуг у сфері.
Закон «Про віртуальні активи» доповнює раніше схвалений закон про запобігання відмивання коштів, отриманих злочинним шляхом та адаптує рекомендації FATF.
Віртуальний актив – це особливий вид майна, який є цінністю в електронній формі, існує в системі обігу віртуальних активів та може знаходитись у цивільному обігу. Віртуальні активи можуть бути забезпеченими і незабезпеченими.
Наразі операції з цими активами підпадають під фінмоніторинг через набуття з 28 квітня чинності закону «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення».