Українців почнуть вакцинувати проти COVID-19 в першому півріччі 2021 року – Степанов

Невдовзі Україна отримає близько 8 млн доз вакцин проти коронавірусної хвороби

Безкоштовна вакцинація вразливих груп населення проти COVID-19 в Україні почнеться наприкінці першого – на початку другого кварталу 2021 року. Про це під час ток-шоу «Свобода слова» повідомив міністр охорони здоров’я Максим Степанов.

«Завдяки приєднанню до глобальної ініціативи COVAX Україна невдовзі очікує на отримання близько 8 млн доз вакцин проти COVID-19. Цього тижня підписані технічні документи з альянсом GAVI щодо ініціативи COVAX. Вже в першому півріччі 2021 року, ми сподіваємося, що це буде кінець першого – початок другого кварталу, Україна отримає вакцину проти коронавірусної хвороби», – заявив глава МОЗ.

Степанов зазначив, що у портфелі COVAX є вакцини фармкомпаній AstraZeneca, Moderna та Novavax. Він додав, що, окрім ініціативи COVAX, міністерство веде додаткові перемовини з низкою компаній-виробників вакцини проти COVID-19.

Чтайте також:  Знищити рейтинг Зеленського! Українці шоковані “подарунком” від Шмигаля. Ціни зростуть на все!

Нагадаємо: в листопаді COVAX (Глобальний фонд доступу до вакцин проти COVID-19) підтвердив інформацію про виділення Україні вакцини від коронавірусної хвороби на безкоштовній основі для 20% населення.

Степанов розповів, що перший транш вакцини від коронавірусної хвороби COVID-19 Україна отримає у розмірі 1,2 млн доз: насамперед – для людей із груп ризику (медпрацівників, яким потрібно провести необхідну імунізацію; групи ризику за віком – це люди старше 65 років; люди з супутніми хронічними захворюваннями, у яких виникають ускладнення при COVID-19, що часто призводить до летальних випадків).

Днями прем’єр-міністр України Денис Шмигаль зазначив, що Кабінет Міністрів розробляє проєкт масового тестування на COVID-19 в обласних центрах і великих містах.