Офіційно голова МОЗ Ємець і міністр фінансів Уманський йдуть у відставку

Ємець та Уманський йдуть з уряду.

Міністр охорони здоров’я Ілля Ємець і очільник Мінфіну Ігор Уманський, як раніше і писали в ЗМІ, підуть у відставку. Спершу про це повідомила депутатка Ірина Геращенко, а згодом відповідні проєкти постанов про звільнення міністрів з’явилися на сайті Ради. Ємець та Уманський йдуть з уряду.

Трохи раніше депутатка Ірина Геращенко про це написала у своєму фейсбуці “Після лише місяця роботи в уряді та у розпал епідемії коронавірусу два міністри звільняються”.

Зазначимо, прессекретар міністра МОЗ Іллі Ємця Артем Дехтяренко заявляв, що станом на вечір п’ятниці 27 березня, Ілля Ємець не писав жодних документів щодо бажання покинути займану посаду.

Згодом у пресслужбі міністра уточнили, що станом на 20:30 неділі 29 березня Ємець все ще не писав заяву про відставку.

Чтайте також:  Що зміниться в Україні з 1 червня: підвищення пенсій, COVID-паспорти та ЗНО

Хто заміниться Ємця та Уманського
Депутатка від “Європейської солідарності” Геращенко додала, що увечері того ж дня у Верховній Раді відбулася зустріч з кандидатами на посади очільників міністерств. На посаду міністра енергетики розглянули Ольгу Богуславець, охорони здоров’я – Максима Степанова і фінансів – Сергія Марченка.

Дійсно, вночі 30 березня на сайті Ради з’явилися законопроєкти (3284, 3282, 3280) про призначення цих людей в уряд Шмигаля.

о відомо про кандидатів на пости міністрів
У січні 2017 Максима Степанова призначили на посаду голови Одеської ОДА. До цього він 5 років обіймав посаду директора державного підприємства “Поліграфічний комбінат “Україна” з виготовлення цінних паперів”.

10 квітня 2019 року Петро Порошенко підписав відповідний документ та відсторонив Максима Степанова з посади голови Одеської облдержадміністрації. У Степанова немає медичного досвіду та освіти. Втім, саме за його часів у 2017 році Одеський регіон першим почав тестувати систему телемедицини, ставши одним з драйверів медреформи по всій країні.

Чтайте також:  Українцям підвищать мінімальну зарплату - що буде із виплатами з 1 вересня

Ольга Буславець – заслужений енергетик України. Нині вона обіймає посаду гендиректорки директорату енергетичних ринків Міністерства енергетики і вугільної промисловості. Раніше обіймала пост члена наглядової ради “Укргідроенерго”.

Сергій Марченко – кандидат економічних наук, працював на різних посадах у Міністерстві фінансів, Державній фіскальній службі, Комітеті з питань фінансів і банківської діяльності, Секретаріаті Кабінету міністрів. На початку 2016 року очолював Координаційний центр забезпечення взаємодії Кабміну і МОЗ. У 2018 – 2019 роках обіймав посаду заступника голови Адміністрації Президента Петра Порошенка.