Microsoft не інвестуватиме в технології з розпізнавання облич після скандалу з AnyVision

Американська технологічна корпорація Microsoft заявила про припинення фінансування стартапів. Що займаються розробленням систем на основі технології розпізнавання облич.

Компанія повідомила про продаж своєї частки в стартапі з Ізраїлю AnyVision, пише The Verge.

Це сталося після того, як ізраїльське підприємство звинуватили у використанні її програмного забезпечення для стеження за палестинцями на Західному березі річки Йордан на користь уряду Ізраїля.

Згідно зі спільною заявою Фонду венчурного капіталу М12 корпорації Microsoft і AnyVision, технологія стартапу не дає змоги отримати належного “рівня нагляду й контролю”, що важливо для американського техгіганта.

За інформацією Microsoft, було проведено незалежне розслідування, у якому взяли участь колишній генеральний прокурор США. Ерік Холдер і його команда з міжнародної юридичної компанії Covington & Burling.

Однак у ході цієї операції було доведено, що технологія розпізнавання обличчя від AnyVision не використовувалася в програмі нагляду на Західному березі. В іншому випадку ізраїльський стартап порушив би зобов’язання перед Microsoft, на які він погодився під час отримання інвестицій від американського техгіганта.

Чтайте також:  Потужність фотоелементів може зрости в десятки разів: дослідники знайшли революційний метод

Попри те, що вину AnyVision не було доведено, Microsoft вирішила відмовитися від інвестування стартапу. Окрім того, у корпорації заявили, що не фінансуватимуть інші підприємства, що розробляють системи на основі технології розпізнавання облич.

Завдяки глобальній зміні своєї інвестиційної політики, спрямованої на припинення міноритарних інвестицій в компанії, що продають технології розпізнавання облич. Microsoft перейшла до комерційних відносин. Таким чином, Microsoft отримає більше контролю і нагляду над використанням чутливих технологій, – йдеться у повідомленні Microsoft.

Цікаво, що Microsoft має власну технологію розпізнавання облич, що реалізована за допомогою платформи хмарних обчислень Azure. Так, API Face дає змогу розробникам вбудувати систему розпізнавання обличчя у свій застосунок для взаємодії з користувачем.