Засновник білоруського опозиційного Telegram-каналу оголосив безстрокове голодування.

Лосик зробив це на знак протесту проти висунення проти нього нового звинувачення.

Засновник опозиційного Telegram-каналу “Білорусь головного мозку” і блогер Ігор Лосик, який з червня перебуває під арештом, оголосив безстрокове голодування. До нього приєдналася і його дружина. Про це повідомили адміністратори каналу.

Відзначається, що згідно з пред’явленим раніше звинуваченням, Лосика мали випустити з ув’язнення до 25 грудня. Тепер йому висунули звинувачення в приготуванні до участі в масових заворушеннях. Покарання за цією статтею становить від трьох до восьми років позбавлення волі.

“Ігорю набридло терпіти все це свинство і бути розмінною монетою в політичних торгах. З нього вистачило півроку тортур і знущань у нелюдських умовах в СІЗО на Володарського і в тюрмі в Жодино”, – повідомила вона.

Лосик вимагає зняти з нього всі пред’явлені звинувачення або змінити запобіжний захід. Кримінальне переслідування він називає політично мотивованим.

Чтайте також:  “У них це відпрацьовано з часів Радянського Союзу”: Жданов назвав можливий спосіб ліквідації Лукашенка

Нагадаємо, 28-річного блогера затримали в Барановичах 25 червня після обшуку. Під час оперативних дій дружині і півторарічній доньці Лосика довелося протягом декількох годин сидіти в під’їзді.

На той момент у Telegram-каналу «Білорусь головного мозку», який розповідав про локальні проблеми країни, підготовці до майбутніх виборів президента Білорусі і спалахи акцій протесту, було понад 167 тисяч передплатників. Зараз їх удвічі більше.

Білорусі тривають протести проти режиму Олександра Лукашенка, спровоковані фальсифікацією президентських виборів і міліцейським насильством проти громадян. За цей час тисячі людей були затримані і побиті силовиками, щонайменше п’ятеро протестуючих загинули. Десятки людей зникли безвісти.