Українські програмісти створили додаток, який попереджає про ризик зараження COVID-19

Щойно статус одного з можливих контактів зміниться на «хворий», користувач отримає відповідне повідомлення про можлий ризик зараження

Протягом минулого тижня декілька українських програмістів об’єднали свої зусилля, щоб створити додаток, мета якого – попередити користувачів про ймовірний контакт з хворим на вірус. За словами Івана Запарованого, автора ідеї, при розробці програми виходили з того, що критичною проблемою є своєчасне виявлення ризику зараження та діагностика захворювання. Саме від цього залежить своєчасне лікування людини.

В результаті було створено веб-додаток CareCovid, який також має iOS та Android версії. Зареєструвавшись у системі, користувач може додавати своїх друзів та знайомих, з якими мав нещодавній контакт. Система пропонує добровільно встановлювати поточний статус власного здоров’я, і це можна роботи анонімно, тобто без розкриття особистості. Водночас, щойно статус одного з можливих контактів зміниться на «хворий», користувач отримає відповідне повідомлення про можлий ризик зараження. Це дає можливість завчасно відреагувати, звернувшись за медичною допомогою, що у випадку з COID-19 дуже багато значить.

Чтайте також:  Відпустка та пільги як у ЗСУ: названі права мобілізованих українців