Штрафи від 5100 до 6800 гривень: українці можуть “влетіти” на гроші, як цього уникнути

Українцям нагадали, що передбачає закон про мову

В Україні 16 січня 2021 року набуває чинності стаття 30 Закону “Про забезпечення функціонування української мови як державної”.

Українцям нагадали, що передбачає вищезазначений закон і яких змін у суспільному житті країни слід чекати. Про нюанси документу пише фейсбук-спільнота “Про мову”.

“Право на мову. Пам’ятка для використання й поширення. 16 січня 2021 року набуває чинності стаття 30 Закону “Про забезпечення функціонування української мови як державної”. Щоб допомогти надавачам послуг виконувати закон, а споживачам – захищати свої права, “Простір свободи” – рух добровольців створив пам’ятку з найнеобхіднішою інформацією. Просимо робити репости та в інших зручний спосіб поширювати це зображення.”, – йдеться у повідомленні.

Від зазначеної дати на території України єдиною мовою обслуговування споживачів є українська. Підприємства всіх форм власності та ФОПи мають українською мовою обслуговувати відвідувачів, зокрема в інтернеті, а також надавати інформацію про товари та послуги. Йдеться про меню, інтернет-каталоги, інструкції.

Чтайте також:  У 2021 році на виплату держборгу Україна витратить майже 600 млрд грн

На прохання клієнта його можуть, але не обов’язково, обслуговувати іншою мовою. Крім того, передбачено санкції за порушення права на українську мову послуг – штраф у розмірі 5100 – 6800 грн.