Лікарі на Львівщині вперше провели відразу три операції за сучасною методикою на хребті

У Львівському обласному ортопедичному центрі на базі обласного госпіталю ветеранів війн та репресованих ім. Ю. Липи.

Що у Винниках, вперше провели відразу три операції за сучасною методикою ендоскопічної операції, а не відкритої хірургії.
Всі троє пацієнтів старшого віку, після ранньої реабілітації одужали і буквально встали на ноги, передає “Еспресо.Захід”.

Стеноз хребтового каналу – в основному хвороба старших людей після 60 років. При стенозі відбувається розростання міжхребцевих суглобів у сторону каналу хребта, відбувається здавлення спинного мозку, порушення циркуляції ліквору, відтоку крові, відтак всі ці речі проявляються неврологічним дефіцитом і аж до втрати функції ходи.

“Але все списується на те, що людина старша, нею ніхто особливо не хоче займатися, бо вважається, що з віком це нормально. Такі хворі мають ще супутні патології, які ускладнюють цей стан. Але цей стан можна і треба виправити! Людина має шанс стати на ноги. Як це було з однією нашою пацієнткою. Після операції ендоскопічним способом вона змогла сама ходити, зараз наші реабілітологи продовжують роботу. Навіть попри те, що у неї є зайва вага, жінка має шанси одужати”, – пояснює хірург-ортопед госпіталю інвалідів воєн і репресованих ім. Ю. Липи Микола Комнацький.

Чтайте також:  "Вірус добереться до кожного, небезпечна бактеріологічна інфекція почала руйнувати легені": лікар про штам "Омікрон"

Але у госпіталі не побоялися труднощів і взялися відразу за трьох таких пацієнтів. Донедавна їх робили тільки у Києві.

“Операція за новою методикою триває годину-півтори. У такий спосіб ми успішно зробили перші операції при стенозі хребтового каналу в ендоскопічний спосіб. Переваги у такої операції значно більше – це дало змогу не використовувати імпланти, активізувати пацієнта в день операції, зменшити термін перебування хворих у стаціонарі і зменшити кошторис операції. Те, що ми запроваджуємо нові малоінвазивні операції на хребті означає, що ми стали на крок вище в ендоскопії хребта”, – пояснює Микола Комнацький.

Уже увечері у день операції пацієнтів підняли на ноги, всі почуваються добре і зовсім скоро поїдуть додому.

У госпіталі планують і надалі проводити такі операції з використанням малоінвазивної техніки. Тут вже провели понад 30 операцій з ендоскопічних видалень кил поперекового відділу хребта.

Чтайте також:  Мати ридає біля могили сина і проклинає медиків: після операції несподівано помер воїн АТО